Głosowanie nad opłatą za odbiór odpadów przełożone

2013.02.25 00:00
W poniedziałek (25.02) miała zapaść ostateczna decyzja dotycząca stawki opłaty za odbiór odpadów, jaką od lipca będą musieli płacić białostoczanie. Głosowanie radnych w tej sprawie jednak przełożono.
Głosowanie nad opłatą za odbiór odpadów przełożone
Fot: sxc.hu

Chwilę po rozpoczęciu sesji rady miasta prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski poprosił o zdjęcie z porządku obrad głosowań nad uchwałami w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jej stawki i opłaty za pojemnik oraz w kwestii wzoru deklaracji o wysokości. Jak uzasadniał włodarz miasta, to odpowiedź na głosy radnych, którzy chcieliby zwołać specjalną sesję, by podjąć uchwały w tak ważnych sprawach.
- Jutro zwrócę się o zwołanie takiej sesji - deklarował Truskolaski.

- Myślę, że ten dodatkowy czas pozwoli na wypracowanie takich rozwiązań, które są najlepsze dla mieszkańców - mówił Zbigniew Nikitorowicz z klubu Platformy Obywatelskiej.

O zdjęcie tych punktów z porządku obrad zwracał się klub PiS. Jako główny powód podawał, że projekt zaproponowany przez prezydenta miasta jest niedopracowany i nie zawiera zapisów z nowelizacji ustawy przyjętej kilkanaście dni temu przez prezydenta RP.

Jak mówił na poniedziałkowej sesji Rafał Rudnicki z PiS-u, chodzi tu o możliwość przesyłania deklaracji drogą elektroniczną i kwestię zróżnicowania opłat w przypadku mieszkańców zabudowy jednorodzinnej i bloków. Rudnicki podkreślał również, że nie skorzystano z możliwości wprowadzenia ulg dla najuboższych mieszkańców oraz sfinansowania zakupu pojemników przez gminę.

Ile ostatecznie zapłacimy za odbiór odpadów, dowiemy się po specjalnej sesji Rady Miasta 5 marca. Tymczasem już dziś radni przyjęli Regulamin utrzymania czystości w Białymstoku. Jest to ogólny dokument dotyczący porządku w naszym mieście.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1576 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39