Gmina przejmuje szkołę. Każdy uczeń dostanie laptop

2019.06.05 14:30
Gmina Michałowo przejmuje jedną z najstarszych szkół zawodowych w regionie. To pozwoli na dalsze działanie placówki i jej rozwój.
Gmina przejmuje szkołę. Każdy uczeń dostanie laptop
Fot: gmina Michałowo

W czerwcu zapadła ostateczna decyzja

Radni Michałowa podczas sesji, która odbyła się na początku czerwca, podjęli decyzję, że od września jedna z najstarszych szkół zawodowych w województwie trafi pod skrzydła gminy Michałowo. Placówka zostanie przejęta od Starostwa Powiatowego w Białymstoku. Tego też chcieli mieszkańcy Michałowa – swoje zdanie wyrazili podczas pierwszych w historii konsultacji społecznych, które odbyły się 26 maja. Udział w nich wzięło 1001 osób, z czego 821 było za przejęciem szkoły ponadpodstawowej przez gminę.

Co oznacza ta zmiana dla placówki? Przede wszystkim stabilizację finansową i wyższy poziom nauczania oraz bogatszą ofertę edukacyjną w liceum, technikum i szkole branżowej. Szkoła ma zostać wyposażona w dodatkowy sprzęt do nauki zawodu, oprócz tego uczniowie będą mogli korzystać z klas multimedialnych.

Jest nawet kilka pomysłów, by zachęcić do nauki w szkole w Michałowie tamtejszą młodzież. Przede wszystkim będzie rozszerzona oferta edukacyjna, w technikum i szkołach zawodowych uczniowie będą podnosić swoje kwalifikacje przez praktyki oraz staże w renomowanych zakładach pracy w regionie.

- Kilka miesięcy rozmów pomiędzy Starostwem Powiatowym w Białymstoku a samorządem Michałowa, konsultacje społeczne, a w końcu decyzja radnych Michałowa i przyszłość Zespołu Szkół w Michałowie nie jest już tak niepewna, jak się wydawało na początku roku. Oczywiście dużo zależy od tego, czy będą chętni do nauki w szkole. Rekrutacja trwa, a gmina stara się zachęcić uczniów, by przyszli do Michałowa - informuje Zespół Promocji Michałowa.

Sporo kierunków do wyboru oraz laptop na zachętę

Osoby zainteresowane nauką w technikum mogą wybierać spośród kierunków technik pojazdów samochodowych, technik rolnik, technik ekonomista. Jeśli chodzi o szkołę zawodową, to wybór jest jeszcze większy: monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, elektromechanik pojazdów samochodowych, sprzedawca, fryzjer, piekarz, mechanik pojazdów samochodowych, blacharz samochodowy, ogrodnik czy kucharz.

Aby zachęcić młodzież do podjęcia nauki w Zespole Szkół w Michałowie, gmina zapewnia, iż każdy uczeń na cały okres nauki otrzyma laptop.

Zainteresowani nauką w szkole mogą się jeszcze zgłaszać - rekrutacja trwa.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1277 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39