Godziny ciszy w Auchan. Pomysł okazał się sukcesem

2019.08.15 15:56
Od kwietnia w niektórych sklepach Auchan wprowadzone zostały godziny ciszy. Okazały się dużym sukcesem, więc obecnie akcja działa we wszystkich obiektach na terenie kraju.
Godziny ciszy w Auchan. Pomysł okazał się sukcesem
Fot: JF

Wiosną ruszyła akcja "Godziny ciszy" w Auchan. To inicjatywa hipermarketu Częstochowa Północ w ramach współpracy z lokalnym Stowarzyszeniem "Daj mi czas" z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie. Pomysł ten szybko zyskał aprobatę innych obiektów, niebawem "Godziny ciszy" organizowały sklepy m.in. we Wrocławiu, w Gdańsku, w Radomiu, w Kielcach, w Rzeszowie. Po wakacjach dołączyły do nich pozostałe sklepy w całej Polsce.

Czym jest ta akcja? To specjalne wyznaczony czas na zakupy dla osób ze spektrum autyzmu. W wyznaczonych godzinach są przyciemniane światła, nie nadaje się komunikatów ani nie puszcza muzyki. Wszystkie telewizory i inne tego typu sprzęty są wyłączone. Oprócz tego uruchamiana specjalna, uprzywilejowana kasa jest oddana do dyspozycji osób kupujących. Podobne działania podejmuje w tym czasie galeria handlowa przy hipermarkecie Auchan.

"Chcemy dzielić się tą dobrą praktyką, ale przede wszystkim działać na rzecz lokalnych społeczności. Współpracownicy Auchan są zaangażowani w wiele działań tego typu, jak choćby współpraca z lokalnymi stowarzyszeniami, które wspiera Fundacja Auchan na rzecz młodzieży, wsparcie Domów Dziecka. Każdy hipermarket współpracuje również z Bankiem Żywności, przekazując żywność i przyczyniając się do niemarnowania żywności" – czytamy na stronie Auchan.

Osoby mające autyzm są bardziej wrażliwe na intensywne światło i dochodzące z zewnątrz odgłosy. Taka akcja pozwala im spokojniej przetrwać wizytę w sklepie i zrobienie zakupów bez drażniących bodźców.

W Białymstoku oba sklepy Auchan oferują już taką możliwość:

- Białystok Produkcyjna - od 18 czerwca w każdy wtorek w godz. 8.00-10.00 i 16.00-18.00;
- Białystok Hetmańska - od 6 sierpnia - w każdy wtorek w godz. 15.00-17.00.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1289 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39