Gooral w Famie. Promuje nową płytę [WIDEO]

2019.05.07 16:10
Nowy album "Ethno Elekro 2" będzie promował Gooral. Koncert odbędzie się w piątek (10.05) w klubie Fama.
Gooral w Famie. Promuje nową płytę [WIDEO]
Fot: Gooral

Gooral to jeden z najciekawszych polskich twórców tej dekady poruszających się w obrębie elektroniki. Stworzył niepowtarzalny styl zwany Ethno Elektro. Artysta łączy muzykę klubową i elektroniczną z polską góralszczyzną. Zagrał około tysiąca żywiołowych koncertów zarówno w kraju, jak i za granicą m.in.: Open'er, Exit, Sziget, Colours of Ostrawa, Woodstock, Audioriver. Odwiedził koncertowo ponad 20 krajów m.in.: Japonię, Kanadę, Azerbejdżan i większość europejskich państw. Współtworzy również inne projekty muzyczne: Psio Crew, CUDA i Górny, czyli Gooral w odsłonie techno. Wydał 5 albumów studyjnych i jeden DVD z Mazowszem. Stworzył muzykę do dwóch filmów, spektaklu teatralnego, kilku reklam i wydał wiele singli. Ma na koncie kultowego "Machinera", nominacje do Fryderyków i nagrodę na Nowej Tradycji. Jego muzyką reklamował się Open'er na swoje 10-lecie.Obecnie artysta promuje najnowszy album "Ethno Elektro 2". Na płycie możemy usłyszeć Stanisława Leszczyńskiego, z którym obecnie najczęściej można go zobaczyć na scenie oraz współtwórcę Psio Crew - Macieja Szymonowicza.

W roli supportu wystąpi Badass Disc'O Rebel. Legenda białostockiego undergroundu. Na scenie pojawia się sporadycznie, za to zawsze w doborowym towarzystwie. Grywał m.in. z The Busy Twist, RSS Boys, Demonios Latinos i Gooralem. Na zakończenie pełnego dzikich wrażeń wieczoru możecie spodziewać się wybuchowej, wyrywającej klepki z parkietu mieszanki egzotycznych rytmów dla tańczących inaczej. Zagra także podczas afterparty.

Początek koncertu godz. 20.00. Odbywa się on w ramach cyklu Premiery Muzyczne. Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym imprezy.

Zobacz też: Gooral: Ethno Elektro 2

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

855 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39