Graficzna relacja z wyborów prezydenckich na Białorusi w Arsenale

2011.03.02 00:00
"Zdecydowane zwycięstwo, dwie historie tego, co się naprawdę wydarzyło / The convincing victory, two stories on what really happened " to graficzna relacja z wyborów prezydenckich na Białorusi, przedstawiająca dwie wersje wydarzeń. Gazetę wyborczą można bezpłatnie otrzymać w Galerii Arsenał.
Graficzna relacja z wyborów prezydenckich na Białorusi w Arsenale
Fot: www.office-antipropaganda.com

Projekt artystyczny zrealizowany przez Marinę Naprushkinę, białoruską artystkę zestawia ze sobą dwa sposoby mówienia o wyborach prezydenckich na Białorusi. Pierwszy z nich to przekaz propagandowy nadawany przez białoruskie media kontrolowane przez państwo i ułożony według  z góry ustalonego scenariusza. Druga wersja składa się z materiałów pochodzących z niezależnych źródeł, z których większość istnieje tylko w Internecie: blogów, opozycyjnych stron internetowych, komentarzy użytkowników, zeznań ofiar oraz relacji politycznych aktywistów.

Artystka urodziła się na Białorusi, obecnie mieszka i pracuje w Niemczech. Swoją twórczość określa jako krytyczne badania współczesnego państwa białoruskiego za rządów Aleksandra Łukaszenki. Gazety Naprushkiny w wersji angielskiej i rosyjskiej są dostępne bezpłatnie w Galerii Arsenał oraz na stronie: http://www.office-antipropaganda.com

MAG

1424 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39