Grali podlascy III-ligowcy. To był weekend pełen remisów

2020.10.04 18:42
W 9. kolejce piłkarskiej III ligi (gr. I) 3 kluby z Podlasia zanotowały w swoich starciach remisy. Inne rozstrzygnięcie padło jedynie w meczu Olimpii. Zambrowianie doznali bowiem porażki.

KS Wasilków w 8 meczach nie zdobył żadnego punktu, dlatego z posadą trenera pożegnał się Kamil Stanisławski. Jego miejsce zajął Robert Speichler, czyli były piłkarz Jagiellonii oraz niedawny szkoleniowiec IV-ligowego ŁKS-u 1926 Łomża.

Czy efekt nowej miotły zadziałał? Owszem, bo podbiałostocka ekipa przerwała złą passę. Wprawdzie zespół z Wasilkowa wyjazdowego spotkania z Bronią Radom nie wygrał, ale wynik 1:1 po 8 klęskach z rzędu z pewnością kibiców KS-u może cieszyć. Co ciekawe, w starciu tym oba gole strzelili gospodarze. Tuż przed końcem pierwszej połowy samobójcze trafienie zaliczył Carlos Saavedra, natomiast w 70. minucie do remisu doprowadził Bartłomiej Smuczyński.

Identyczny przebiegł miał też mecz rezerw Jagiellonii Białystok z Polonią Warszawa. Tu także padł rezultat 1:1 i również wszystkie bramki były autorstwa rywali. W 20. minucie piłkę do własnej siatki, dając prowadzenie drugiemu garniturowi Dumy Podlasia, skierował Jan Goliński, a w ostatnim kwadransie do remisu doprowadził Łukasz Piątek, który to wykorzystał rzut karny. Warto dodać, że w spotkaniu tym Żółto-Czerwoni wystąpili w bardzo silnym zestawieniu. W wyjściowej jedenastce pojawili się tacy piłkarze, jak Węglarz, Kadlec, Runje czy Bida.

Jeżeli chodzi o poczynania pozostałych drużyn z północno-wschodniej Polski, to Ruch Wysokie Mazowieckie bezbramkowo zremisował na wyjeździe z GKS-em Wikielec, natomiast Olimpia poległa w delegacji 1:2 z Pelikanem Łowicz. Dublet po stronie gospodarzy zanotował Piotr Piekarski, zaś gola na konto zambrowian zdobył niezawodny Kamil Zalewski.

W następnej kolejce aż 3 ekipy z Podlasia rozegrają spotkania domowe. Na własnych obiektach zaprezentują się piłkarze Jagiellonii II Białystok, Ruchu Wysokie Mazowieckie oraz Olimpii Zambrów. Rywalami wymienionych klubów będą odpowiednio takie zespoły, jak Lechia Tomaszów Mazowiecki, Pelikan Łowicz i Błonianka Błonie. KS Wasilków zagra z kolei w delegacji. Naprzeciwko podopiecznych Roberta Speichlera staną zawodnicy Czarnych Koszul.

Aktualna tabela piłkarskiej III ligi (gr. I): Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

Jagiellonia II Białystok - Polonia Warszawa 1:1 (1:0)
Bramki: Jan Goliński 21 sam. - Łukasz Piątek 81k
Jagiellonia II Białystok (skład wyjściowy): Węglarz - Kadlec, Majsterek, Runje, Pankiewicz, Wasilewski, Matus, Nawrocki, Bida, Lopez, Sobczak

GKS Wikielec - Ruch Wysokie Mazowieckie 0:0 (0:0)

Pelikan Łowicz - Olimpia Zambrów 2:1 (0:1)
Bramki: Piotr Piekarski 55, 61 - Kamil Zalewski 45
Olimpia Zambrów (skład wyjściowy): Jakub Bieliński - Bartosz Gołaszewski, Marek Wasiluk, Mateusz Maliszewski, Michał Dawidowicz, Przemysław Jastrzębski, Shun Shibata, Patryk Malinowski, Michał Steć, Paweł Tomkiewicz, Kamil Zalewski