Gratka dla miłośników bębnów. Warsztaty ze Słomą i Żelazkiem

2011.08.18 00:00
Już w październiku kilkanaście osób będzie uczyć się grać na bębnach. Warsztaty organizowane przez Białostocki Ośrodek Kultury poprowadzą Jacek Żelazek z Pracowni 13 bębnów i Jerzy "Słoma" Słomiński, najpopularniejszy polski bębniarz oraz wytwórca bębnów.
Gratka dla miłośników bębnów. Warsztaty ze Słomą i Żelazkiem
Fot: sxc.hu

Celem warsztatów jest rozszerzenie wiedzy i umiejętności osób chcących grać na bębnach i stworzenie zespołu grającego muzykę taneczną inspirowaną tradycją afrokubańską, który zaprezentuje swoje umiejętności podczas pokazu kończącego warsztaty.

Jacek Żelazek na bębnach zaczął grać około 1993 roku. Jest uczniem Davida Saucedo Valle, prekursora nauki rytmów granych na bębnach bata w Polsce. Członek grupy Odo Iravo. Robi congi, bębny szamańskie, basowe, stale prowadzi warsztaty. Drugi prowadzący zajęcia to Jerzy "Słoma" Słomiński. W swojej karierze współpracował m.in. z Jackiem Kleyffem, Orkiestrą Na Zdrowie, Brygadą Kryzys, Osjanem, Orkiestrą Razem, Izraelem i Antoniną Krzysztoń. W stworzonym przez niego zespole Słoma i Przedwietrze mieszają się pierwotne formy bębniarskie, ska, reggae, funk, r&b, afro-beat, a nawet jazz i melodie kołyszące rumbą.
 
Warsztaty odbędą się w dniach 19 - 21 października w godz. 16 - 20 w klubie Fama. 22 października zaplanowano wspólne granie, które uwieńczy etno-soundsystem i szalone tańce do rana. Uczestnicy (maksymalnie 18 osób, młodzież od 16 lat) będą grać głównie na congach. Organizatorzy planują grupę, która zna już podstawy, czyli średnio-zaawansowaną. Jednak jeśli więcej osób będzie zainteresowanych grupą amatorską, istniej możliwość jej utworzenia. Symboliczne wpisowe wynosi 30 zł.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego o udziale w zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń. Przyjmowane są one pod numerem telefonu 85 742 15 15 lub adresem e-mail: katarzyna@bok.bialystok.pl. Należy podać stopień zaawansowania lub też jego braku, numer telefonu, jak również wszelkie sugestie.

andy

1595 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39