Grosicki wróci do Jagiellonii?

2013.12.21 00:00
Czy Kamil Grosicki zasili szeregi Jagiellonii? Bez wątpienia byłoby to bardzo duże wzmocnienie dla białostockiej drużyny.
Grosicki  wróci do Jagiellonii?

"Grosik" trafił do zespołu Sivassporu w 2011 roku właśnie z "Jagi". Zawodnik grający w Turcji nie wiąże swojej dalszej przyszłości z obecnym klubem. W tym sezonie Grosicki rozegrał zaledwie pięć spotkań. Warto dodać, że trenerem polskiego zawodnika jest słynny Roberto Carlos.

O powrót byłego zawodnika "żółto-czerwonych" do zespołu z Podlasia będzie bardzo trudno ze względu na zarobki jakie miał w Turcji. Gdyby jednak "Grosik" wrócił do Białegostoku, byłby ważnym filarem w drużynie Jagiellonii. Sam zawodnik w wielu wywiadach powtarzał, że nie wyklucza takiej możliwości.

Już w styczniu Grosicki będzie mógł podpisać przedwstępną umowę z nowym pracodawcą. Gdzie będzie grał polski piłkarz i czy będzie to może Jagiellonia? O tym wszystkim przekonamy się pewnie po Nowym Roku.

Sylwetka byłego zawodnika Jagiellonii Białystok

Kamil Grosicki (ur. 8 czerwca 1988 w Szczecinie) – polski piłkarz występujący na pozycji napastnika lub skrzydłowego, reprezentant Polski, zawodnik tureckiego Sivassporu.
Grosicki swoją piłkarską karierę rozpoczynał w Pogoni Szczecin. Następnie trafił do Legii Warszawa. Jego uzależnienie od hazardu, które przejawiało się już za czasów gry w Szczecinie, spowodowało, że pod koniec 2007 roku przebywał na specjalnym odwyku na Mazurach. Po powrocie z terapii został wypożyczony do Sionu. W szwajcarskiej drużynie miał problemy z dyscypliną, przez co często spóźniał się na treningi. Dwukrotnie rozbił również swoje auto, nie mając prawa jazdy. Latem 2008 roku podpisał napisany po francusku dokument w którym zrzekł się zarobków do końca okresu wypożyczenia. Następnie powrócił do Polski, gdzie przez pewien czas trenował indywidualnie. W grudniu 2008 roku został wypożyczony do Jagiellonii Białystok. Po udanej rundzie wiosennej w jego wykonaniu, podlaski klub wykupił go definitywnie za pół miliona złotych. W sezonie 2009/2010 i rundzie jesiennej 2010/2011 wystąpił we wszystkich 45 ligowych meczach, natomiast 10 stycznia 2011 roku przeszedł do tureckiego Sivassporu, z którym podpisał trzyipółletni kontrakt.
Grosicki regularnie grał w juniorskich i młodzieżowych reprezentacjach Polski. W lutym 2008 roku zadebiutował w kadrze A w towarzyskim spotkaniu z Finlandią. Dotychczas w barwach narodowych wystąpił czternaście razy.

Błażej Okuła
24@bialystokonline.pl

1527 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39