Gruzin wiózł nielegalnych Irakijczyków. Wpadł, bo jechał pod prąd

2021.10.19 13:31
Bielscy policjanci zatrzymali 46-letniego obywatela Gruzji, który przewoził 6 nielegalnych imigrantów. Jednego z mężczyzn mundurowi znaleźli w bagażniku skody. Kierujący wpadł, bo jechał "pod prąd".
Gruzin wiózł nielegalnych Irakijczyków. Wpadł, bo jechał pod prąd
Fot: KPP Bielsk Podlaski

W poniedziałek (18.10) rano, bielscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy skody, który jedzie "pod prąd" jedną z ulic Bielska Podlaskiego.

Mundurowi z drogówki już po kilku minutach zatrzymali do kontroli "osobówkę" w miejscowości Augustowo. Za jej kierownicą siedział 46-letni obywatel Gruzji. Okazało się, że przewozi on 6 imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę kraju. Jeden z mężczyzn podróżował w bagażniku auta.

Jak wstępnie ustalili policjanci, pasażerami skody byli obywatele Iraku. Do trzech mężczyzn funkcjonariusze wezwali medyków. Po udzieleniu im pomocy medycznej, wszyscy nielegalni imigranci zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a jego auto na strzeżony parking. Mężczyzna usłyszał zarzut pomocy imigrantom w nielegalnym przekroczeniu granicy. Kierujący odpowie również za przewożenie zbyt dużej liczby osób.

Policja z każdym dniem odnotowuje coraz większą ilość przypadków przewożenia nielegalnych imigrantów - w większości przypadków są to obywatele Iraku.

Zobacz także: Przyjechał ze Szwecji na Podlasie. Mknął ulicami Białegostoku 200 km/h nie bez powodu.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

854 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39