Gwardia rozbiła AZS

2012.01.05 00:00
Siatkarki AZS-u doznały kolejnej bolesnej porażki. W środę we Wrocławiu akademiczki przegrały z miejscową Gwardią 0:3. Białostoczanki wciąż zamykają tabelę. Do końca rundy zasadniczej pozostało pięć kolejek.
Fot: M. Kardasz
AZS Białystok wciąż zamyka tabelę

Oba zespoły zagrały w tym meczu osłabione. W drużynie gospodyń nie mogła wystąpić Katarzyna Jaszewska, który narzeka na ból w kręgosłupie. Natomiast w zespole prowadzonym przez Czesława Tobolskiego zabrakło Dominiki Kuczyńskiej. Siatkarka zmaga się z urazem stawu skokowego.

Początek pierwszego seta był wyrównany i do stanu 10:10 trwała zacięta walka. AZS wyszedł nawet na prowadzenie. Wtedy gospodynie zabrały się do odrabiania strat. Zdobyły cztery punkty z rzędu i udanie blokowały ataki białostoczanek. Ostatecznie Gwardia wygrała pierwszą partię 25:20.

W drugiej odsłonie AZS spisywał się już gorzej. Nic nie dało wprowadzenie na plac gry Channon Thompson i Ewy Cabajewskiej. Gospodynie bardzo dobrze grał blokiem i pokonały AZS 25:17. W trzecim secie obraz gry wyglądał podobnie i zakończył się wynikiem 25:18 dla Gwardii.

AZS musi teraz gonić Stal Mielec i PTPS Piłę. Obie drużyny przegrały w 13. kolejce. W najbliższą sobotę akademiczki podejmą we własnej hali drużynę Budowlanych Łódź.

Gwardia Wrocław - AZS Białystok 3:0 (25:20, 25:17, 25:18).