Hackathon dla zdrowia 2023 – można się zgłaszać na maraton projektów o zdrowiu

2023.02.21 09:32
Okazuje się, że nawet 25% mieszkańców Białegostoku, również tych młodych, spędza 10 godzin dziennie w pozycji siedzącej. Takich niepokojących danych jest więcej. Można będzie je poznać podczas młodzieżowego maratonu projektów o zdrowiu.
Hackathon dla zdrowia 2023 – można się zgłaszać na maraton projektów o zdrowiu
Fot: pixabay.com

Uczniowie szkół średnich mogą się jeszcze zgłaszać do konkursu "HACKATHON DLA ZDROWIA 2023". Jest to młodzieżowy maraton projektów o zdrowiu. To pierwszy taki konkurs w naszym mieście, podczas którego młodzi na podstawie danych naukowych będą projektować kampanie społeczne skierowane do młodzieży.

Młodzież będzie zajmować się takimi tematami jak: odpowiednia dieta, problem otyłości, cukrzyca, problemy psychiczne czy konsekwencje siedzącego trybu życia.

Hackathon dla zdrowia 2023 organizuje Fundacja SocLab wspólnie z Uniwersytetem Medycznym i Uniwersytetem w Białymstoku w ramach międzynarodowego projektu "JoinUs4Health". Udział w wydarzeniu mogą wziąć uczniowie szkół średnich z woj. podlaskiego. Będą mieli okazję wspólnie zaprojektować kampanię społeczną, która będzie odpowiadała na najważniejsze problemy naszej społeczności. Młodzież może liczyć na wsparcie specjalistów od medycyny, nauk społecznych, marketingu i komunikacji.

- Wychodzimy z założenia, że młodzi ludzi są najbardziej wiarygodnym rzecznikiem swoich potrzeb oraz kompetentnym inicjatorem zmian. W myśl tego, chcemy stworzyć środowisko, które sprzyja kreatywności i innowacyjności oraz pozwoli młodzieży zaprojektować kampanię społeczną mówiącą o zdrowiu - mówi Michał Lemański z Fundacji SocLab.

Uczniowie będą mieli dane z aktualnych badań medycznych prowadzonych w Białymstoku pod nazwą Białystok Plus.

- Badania Białystok Plus to kopalnia wiedzy na temat zdrowia naszych mieszkańców. Chcemy podzielić się wiedzą z tych badań z młodymi. Wiemy jak bardzo ważna jest profilaktyka, odpowiedni styl życia. O to trzeba zadbać jeszcze wtedy, kiedy nic nie boli – informuje dr Paweł Sowa z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Wydarzenie odbędzie się 10 marca o godz. 9.00 w Centrum Badań Innowacyjnych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Rekrutacja zespołów ze szkół średnich ruszała już 6 lutego na stronie www.hackathondlazdrowia.pl i trwa do 26 lutego. Do udziału w hackathonie mogą zgłaszać się 3-5 osobowe zespoły wraz z opiekunem ze szkoły. Na zwycięski zespół czeka główna nagroda: zestaw zegarków smartwatch fitbit i realizacja swojej autorskiej kampanii. 

Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

916 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39