Hala Suwałki Arena zdobyta. Przez Jurajskich Rycerzy

2020.12.19 10:38
W meczu otwierającym 18. kolejkę siatkarskiej PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki zmierzył się we własnej hali z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Goście wygrali na Podlasiu 3:0.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

Zawodnicy Ślepska powoli kończą ligowe granie w tym roku. Przedostatni pojedynek z udziałem suwalczan doszedł do skutku w piątek (18.12), ale starcia z Aluronem CMC Wartą Zawiercie podopieczni Andrzeja Kowala dobrze wspominać nie będą.

W inauguracyjnej partii gospodarze prezentowali się jeszcze solidnie. Wprawdzie w pewnym momencie przyjezdni wygrywali aż 19:13, ale później po stronie ekipy z północno-wschodniej Polski nastąpił zryw, który spowodował, że wynik rywalizacji się wyrównał i było po 23. Pojawiła się zatem szansa na triumf, aczkolwiek ten nie nastąpił, bo to Jurajscy Rycerze w ostatnich akcjach pierwszego seta zachowali chłodne głowy, w efekcie czego omawiana część spotkania zakończyła się zwycięstwem gości 26:24.

Co działo się później? Z czasem paliwa w baku Ślepska ubywało, dlatego im dłużej trwał mecz, tym wygrywanie poszczególnych partii zespołowi z Zawiercia przychodziło coraz łatwiej. W drugiej odsłonie spotkania Warta triumfowała do 22, a w kolejnej do 17, co poskutkowało tym, że pojedynek dobiegł końca już po trzech setach.

Tytuł MVP przyznawany dla najlepszego zawodnika meczu zdobył przyjmujący gości - Garrett Muagututia.

Ostatni ligowy bój w 2020 r. siatkarze prowadzeni przez Andrzeja Kowala rozegrają w najbliższy wtorek (22.12). W hali Suwałki Arena przeciwnikiem Biało-Niebieskich będzie Cuprum Lubin.