Halowe Mistrzostwa Polski. Kardasz i Czykier na podium

2022.03.07 16:46
W sobotę i niedzielę (5-6.03), w Toruniu, rozgrywane były 66. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski. Na zawodach tych 2 medale koloru srebrnego zdobyli przedstawiciele Podlasia Białystok. Na podium znaleźli się Klaudia Kardasz oraz Damian Czykier.
Fot: Tomasz Kasjaniuk/pzla.pl

Kilkanaście dni temu, w trakcie mityngu ORLEN Copernicus Cup Toruń 2022, Damian Czykier ustanowił nowy rekord Polski w biegu na 60 m przez płotki (czas 7,48 s). 29-latek był więc zdecydowanym faworytem do zgarnięcia złota podczas halowych mistrzostw kraju, które również odbywały się w Toruniu, jednak tym razem reprezentant Podlasia Białystok aż tak okazale nie wypadł. W finałowym biegu na 60 m przez płotki Czykier został w blokach i później - mimo usilnych starań - uczestnik igrzysk olimpijskich w Rio i Tokio nie był już w stanie odrobić poniesionych strat. Białostoczanin zameldował się na mecie jako zawodnik numer 2 (czas 7,60 s). Po złoto sięgnął 20-letni Jakub Szymański, który pokonał Czykiera o zaledwie 0,002 s.

W Toruniu srebro zgarnęła także Klaudia Kardasz. Kulomiotka Podlasia Białystok osiągnęła rezultat 17.54 m. Lepiej od 25-latki wypadła jedynie Paulina Guba (17.73 m), natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Zuzanna Maślana.

Podczas Halowych Mistrzostw Polski wysokie lokaty zajęli też: Martyna Karwowska (pchnięcie kulą - 6. miejsce), Bartosz Chojnowski (skok w dal - 6. miejsce), Justyna Jelska (bieg na 800 m - 8. miejsce) oraz Sebastian Moszczyński (skok wzwyż - 4. miejsce).

Po zawodach ogłoszony został skład reprezentacji Polski na Halowe Mistrzostwa Świata, które w dniach 18-20 marca odbędą się w Belgradzie. W Serbii będziemy mogli podziwiać wyczyny dwóch przedstawicieli Podlasia Białystok. Na ważnej imprezie zaprezentują się Damian Czykier (60 m przez płotki), a także Maksymilian Klepacki (sztafeta 4 x 400 m).