Handlopex uruchamia zakład bieżnikowania opon w Kleszczelach

2024.04.24 15:32
Zakład każdego roku rocznie będzie produkował ok. 12 000 opon bieżnikowanych w technologii Bandag, która została opracowana przez Bridgestone.
Handlopex uruchamia zakład bieżnikowania opon w Kleszczelach
Fot: Materiały prasowe

Bandag jest globalnym liderem w dziedzinie bieżnikowania opon

Handlopex jest wiodącym dystrybutorem na polskim rynku oponiarskim, który ma w swojej ofercie szerokie portfolio opon osobowych i użytkowych, w tym bieżnikowanych. Obecnie firma uruchamia zakład w Kleszczelach, który rocznie będzie produkował ok 12 000 opon bieżnikowanych w technologii Bandag.

– Rozwój naszego biznesu w zakresie bieżnikowania opon to naturalny krok dla naszej firmy. Widzimy duży potencjał w tej dziedzinie i zamierzamy go wykorzystać we współpracy z takim partnerem jak Bandag, który jest globalnym liderem w dziedzinie bieżnikowania opon. Wierzymy, że ta współpraca przyniesie korzyści zarówno naszej firmie, jak i naszym klientom – mówi prezes Handlopeksu Wiesław Ptaszek.

Technologia Bamdag polega na wykorzystaniu karaksu

Bandag, będący częścią Grupy Bridgestone, jest globalnym liderem w dziedzinie bieżnikowania opon. Dla flot ciężarowych bieżnikowanie opon to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie. Wykorzystanie karkasu, jako głównego komponentu bieżnikowanej opony, pozwala zaoszczędzić do 70 litrów ropy, do 32 kg gumy i 14 kg stali w porównaniu z produkcją nowej opony. Korzystające z tej technologii zakłady przydzielają unikalny kod kreskowy każdemu karkasowi, tak aby móc śledzić jego ruch w toku logistyki i produkcji. Opony bieżnikowane Bandag zawierają również do 75% materiałów pochodzących z materiałów odnawialnych i z recyklingu, przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju i gospodarki obiegu zamkniętego.

Umowa już podpisana, teraz nadszedł czas na działanie

Bridgestone i Handlopex łączą wieloletnie relacje biznesowe. Firma jest dystrybutorem VIP w programie „Pasja Bridgestone”, skierowanym do serwisów opon osobowych. Obecnie obaj partnerzy zacieśniają swoją współpracę, podpisując umowę franczyzową Bandag.

- Bieżnikowanie stanowi ważny element naszej globalnej strategii produktowej, dlatego zależy nam, aby realizować ją z liderem rynku, takim jak Handlopex. Dzięki tej współpracy będziemy mogli skuteczniej pokryć zapotrzebowanie flot ciężarowych, które oczekują od nas kompleksowych rozwiązań flotowych. Jest to również kolejny krok w kierunku realizacji naszej misji, którą jest dostarczanie produktów najwyższej jakości, jednocześnie dbając o ochronę środowiska – komentuje Radosław Bółkowski, Managing Director, Bridgestone East Region.

Nowy wymiar współpracy obu firm wpisuje się w zobowiązanie Bridgestone E8, które jest wyrazem zaangażowania korporacji w budowę zrównoważonego społeczeństwa i ochrony środowiska. Zobowiązanie to zawiera zestaw ośmiu wartości, które mają na celu napędzać transformację biznesu zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Bandag jest doskonałym przykładem tego, jak firma wdraża takie wartości, jak energia, ekologia, efektywność i ekonomia.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

1519 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39