Hilton otworzy dwa nowe hotele. Jeden z nich w centrum Białegostoku

2021.03.05 16:31
Nowy hotel w Białymstoku dołączy do grupy 13 innych nieruchomości w Polsce spod marki Hampton by Hilton. Planowane otwarcie jeszcze w tym roku.
Hilton otworzy dwa nowe hotele. Jeden z nich w centrum Białegostoku
Fot: Hampton by Hilton
Wizualizacja

Otwarcie dwóch hoteli

Hilton ogłosił plany otwarcia kolejnych dwóch hoteli spod marki Hampton by Hilton w Polsce. Jeden z nich powstanie w Tarnowie Podgórnym (woj. wielkopolskie), a drugi w Białymstoku.

- Otwarcie obu hoteli pozwoli nam zaspokoić potrzeby na usługi hotelarskie na dwóch kluczowych obszarach komercyjnych - powiedział Patrick Fitzgibbon, starszy wiceprezes Hilton ds. rozwoju w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. - Będzie ono również miało swój udział w procesie dalszej intensywnej ekspansji marki Hilton na rynku polskim, gdzie aktualnie działa 23 nieruchomości, a planowanych jest kolejnych 16 - dodał.

Hampton by Hilton, wcześniej znany jako Hampton Inn, to marka hoteli zastrzeżona przez Hilton Worldwide. Hotele tej marki mają niższe ceny i zwykle mniej gwiazdek niż hotele Hilton.

Wybuduje go firma z Białegostoku

Nowym hotelem w Białymstoku będzie zarządzać warszawska firma VHM Hotel Management, natomiast wybuduje go firma Rogowski Development.

- Dostrzegliśmy ogromną szansę związaną z wprowadzeniem międzynarodowej marki hotelarskiej do Białegostoku. Cieszymy się, że możemy realizować nasz pierwszy projekt hotelowy z Hiltonem wykorzystując nasze ponad 30-letnie doświadczenie w budowie nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Nie możemy się doczekać powitania pierwszych gości hotelowych - stwierdził Radosław Rogowski, wiceprezes Rogowski Development.

Hotel w Białymstoku będzie nowo wybudowaną sześciopiętrową nieruchomością. Znajdą się w niej: klub fitness, miejsca spotkań i parking. Do dyspozycji gości zostanie oddanych 122 pokoi.

Otwarcie w tym roku

Dlaczego wybrano Białystok? Przede wszystkim, że jest to największe miasto północno-wschodniej części Polski.

"Białystok położony jest w idealnym miejscu umożliwiającym odkrywanie piękna natury Podlasia. Miasto jest zarówno regionalnym centrum turystycznym, jak również miejscem działalności firm z wielu obszarów przemysłu, w tym przemysłu budowy maszyn, przetwórstwa spożywczego czy produkcji tekstyliów. Jego położenie sprawia, że jest ono idealnym punktem tranzytowym łączącym Polskę ze Wschodem (Białoruś, Rosja oraz kraje bałtyckie) zarówno w obszarze transportu drogowego, jak i kolejowego" - czytamy w komunikacie.

Hotel będzie zlokalizowany przy ul. Lipowej 41, czyli w niedalekiej odległości od kampusu Uniwersytetu w Białymstoku, Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz Białostockiego Teatru Lalek. Otwarcie hotelu planowane jest jeszcze na ten rok.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1208 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39