Hubert żyje tylko wirtualnie. Na żywo nie chce z nikim rozmawiać

2020.12.23 13:05
Przed nami spektakl o bezsilności, braku zrozumienia, trudnych relacjach. Pomysłodawcą jest stypendysta prezydenta Białegostoku Oskar Lasota.
Hubert żyje tylko wirtualnie. Na żywo nie chce z nikim rozmawiać
Fot: pixabay.com

Już wkrótce będzie można obejrzeć spektakl "Hikikomori". Realizuje go Oskar Lasota, który otrzymał na ten cel stypendium artystyczne prezydenta miasta Białegostoku.

Przedstawienie jest inspirowane tekstem "Hikikomori" Holger Schober. To historia Huberta, który zmaga się z brakiem zrozumienia. Z powodu bezsilności i chęci odnalezienia dla siebie pomocy zamyka się w swoim pokoju. Do czego może prowadzić spotkanie ciszy i pełnych tęsknoty myśli?

Główny bohater rozpoczyna nowe życie i przybiera tożsamość o nicku H. Korzysta z internetowego forum, społeczności online i gier. Nie wpuszcza nikogo do swojego świata.

Widz będzie miał możliwość przeniesienia się w tajemniczą przestrzeń, która staje się obrazem tęsknot czy sennych abstrakcji głównego bohatera. Spektakl jest analizą relacji dziecko - rodzic. Czy możliwe jest, w takim wypadku, stwierdzenie, kto jest winny, a kto potrzebuje realnie pomocy?

- Odczuwamy, że dzisiejsze czasy stawiają wysokie, przerastające możliwości człowieka wymagania, zaszczepia się w nas potrzeba nieustannego oczekiwania od siebie i innych, a przez to zatraca się piękno marzeń i świadomego oddechu ze swoim ciałem i rzeczywistym otoczeniem - mówi pomysłodawca przedsięwzięcia Oskar Lasota.

reżyseria i scenografia: Anita Piotrowska
opieka artystyczna: Paula Czarnecka
tekst: Anita Piotrowska (autorskie fragmenty + improwizacje aktorów)
wizualizacje: Agnieszka Waszczeniuk, Michał Dąbrowski
muzyka: Uhranova
tekst piosenek: Aleksandra Sapiaska
obsada: Marta Rau, Oskar Lasota, Aleksandra Sapiaska

Spektakl dedykowany jest młodzieży od 12. roku życia oraz dorosłym. Premiera online odbędzie się 30 grudnia na www.facebook.pl/spektaklhikikomori lub www.btl.bialystok.pl.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1453 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39