Hunter i Tupolev z koncertem w Białymstoku [ZDJĘCIA]

2023.03.11 09:35
Hunter to legendarny zespół wykonujący muzykę z pogranicza thrash i heavy metalu. W piątkowy wieczór (10.03) wystąpił w Zmianie Klimatu. Gościnnie zagrała grupa Tupolev.
Hunter i Tupolev z koncertem w Białymstoku [ZDJĘCIA]
Fot: Maciej Safaryn

Hunter powstał w 1985 r. Przez długi czas działalność zespołu była skupiona w artystycznym podziemiu.

Szerszy rozgłos grupa zyskała już za sprawą wydanego w 1995 roku debiutanckiego albumu "Requiem". Długi okres poprzedzający wydanie drugiej płyty przyczynił się do nieznacznego załamania popularności zespołu. Jednakże wydana w 2003 roku płyta pt. "Medeis" przysporzyła Hunterowi nowych fanów. Później Hunter wydał cztery zróżnicowane stylistycznie albumy studyjne oraz szereg pomniejszych wydawnictw pozytywnie ocenianych zarówno przez krytyków muzycznych, jak i publiczność. Kilkukrotnie był nominowany do nagrody fonograficznej Fryderyki oraz wyróżniony w plebiscytach branżowych czasopism.

Koncert w Zmianie Klimatu odbył się w piątek (10.03) w ramach drugiej odsłony trasy koncertowej "Fuck the war tour". Zabrzmiały protest-songi, nie zabrakło także muzycznych niespodzianek. Tłumy fanów były dowodem na niesłabnącą popularność Huntera.

Gościnnie wystąpił zespół Tupolev z Ostrołęki. Grupa zagrała w stylistyce starego, dobrego rocka.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

683 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39