Białystok Online

Zdrowie

I Białostockie targi rehabilitacyjne

2009.12.12 00:00

W sobotę (12.12), między godz. 11 a 17, zapraszamy na targi rehabilitacyjne. Do Publicznego Gimnazjum Nr 6 na ul. KEN wszystkich zainteresowanych z przystanku na al. Piłsudskiego (przy Placu Inwalidów) zawiezie bezpłatny niskopodłogowy autobus.

- To pierwsza tego typu impreza w naszym mieście - mówił na konferencji prasowej zastępca prezydenta miasta, Adam Poliński. - Chcieliśmy wyjść na przeciw osobom niepełnosprawnym i chorym, które potrzebują rehabilitacji - dodawał.

Na targach zaprezentują się jednostki organizacyjne miasta oraz organizacje pozarządowe wspierające osoby niepełnosprawne. Informacji i porad będą udzielać punkty informacyjne Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Uzysakć będzie można poradę w punkcie antynikotynowym. Personel medyczny zbada poziom cholesterolu i cukru we krwi.

Dla osób bezpośrednio zainteresowanych rehabilitacją oraz ich rodzin, targi to także szczypta rozrywki - na spotkaniu odbywają się zabawy, animatorki wykonują kolorowe makijaże, są występy sceniczne, zabawy i konkursy.

E.S.

E.S.

24@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas