Ich inspiracje to m.in. Hendrix i Black Sabbath. Zagrają w Białymstoku [KONKURS]

2023.11.28 08:25
W najbliższym czasie na scenie Zmiany Klimatu wystąpi zespół Kim Nowak, czyli polska grupa rockowa, która istnieje od 2009 roku. Ich muzyka czerpie inspirację z kultowych ikon amerykańskiej sceny muzycznej. Niedawno ukazał się ich 3 album.
Ich inspiracje to m.in. Hendrix i Black Sabbath. Zagrają w Białymstoku [KONKURS]
Fot: KIM NOWAK/Facebook

Kim Nowak wystąpi w piątek (1 grudnia) w Zmianie Klimatu.

Kim Nowak

Kim Nowak to polska grupa rockowa, której początki sięgają roku 2009, kiedy to bracia Emade i Fisza Waglewscy oraz Michał Sobolewski postanowili połączyć swoje muzyczne pasje. Nazwa zespołu, jak się okazuje, bezpośrednio nawiązuje do amerykańskiej aktorki Kim Novak, którą można znać chociażby z kina amerykańskiego z lat 50. i 60. XX wieku.

Ich debiutancki album "Kim Nowak" ujrzał światło dzienne 14 maja 2010 roku, dzięki wydawnictwu Universal Music Group. To wydawnictwo stało się kamieniem milowym w historii zespołu, prezentując szeroki wachlarz muzycznych inspiracji od Jimiego Hendrixa, przez Black Sabbath, Ten Years After, aż po 13th Floor Elevators. Ponadto, jeden z utworów z debiutanckiego albumu, "Szczur", zyskał dodatkowe uznanie dzięki teledyskowi.

W 2023 roku ukazał się ich najnowszy album "My". Album wypełniony jest prostymi, post-punkowymi brzmieniami, typowymi dla alternatywnej, garażowej estetyki gitarowej, zarazem będąc podróżą przez różne emocje i historie opowiedziane przez artystów.Organizujemy konkurs, w którym można wygrać bilety na wydarzenie. Można wziąć w nim udział TUTAJ.

Więcej informacji: Koncert Kim Nowak

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1458 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39