Idealny moment na zakup mieszkania – później będzie drożej

2015.07.31 00:00
Specjaliści informują, iż obecnie jest najlepszy moment na zakup nieruchomości. W przyszłym roku może być drożej.
Idealny moment na zakup mieszkania – później będzie drożej
Fot: INVESTOR NIERUCHOMOŚCI

Coraz więcej osób kupuje mieszkanie pod wynajem

Obecnie, kiedy jest duży napływ kapitału z lokat, klienci kupują mieszkania inwestycyjnie pod wynajem. Jest to pewny comiesięczny dochód, kuszący wiele osób, które nie wiedzą, w co zainwestować pieniądze. I słusznie, bowiem nieduże mieszkania są najbezpieczniejszą lokatą kapitału - w każdym momencie można je sprzedać i odzyskać zainwestowane środki.

- Klienci zazwyczaj szukają mieszkań jedno- lub dwupokojowych. W niedalekiej perspektywie należy spodziewać się delikatnego wzrostu cen nieruchomości. Wynika to z chęci lokowania kapitału w nieruchomości pod wynajem oraz rozszerzenia rządowego programu MdM, również o rynek wtórny – informuje Jarosław Grygoruk, dyrektor białostockiego oddziału INVESTOR NIERUCHOMOŚCI.

Czym sugerować się kupując mieszkanie

- Osoby, które szukają mieszkania, powinny sugerować się przede wszystkim lokalizacją. Trzeba brać pod uwagę rozkład pomieszczeń, orientację względem kierunków świata, dostępność miejsc parkingowych oraz czy mieszkanie posiada balkon, pomieszczenia pomocnicze, itp. Ważne jest, w jakim budynku znajduje się lokal mieszkalny, na którym piętrze (ostatnie piętro i parter są najmniej poszukiwane). Należy zwrócić uwagę na technologię budowy budynku (wielka płyta nie jest najbardziej atrakcyjna, ale tańsza i często posiada lepszą infrastrukturę handlową, socjalną oraz drogową). Trzeba sprawdzić, czy można przearanżować wnętrze oraz jakie są koszty ewentualnego remontu – mówi Jarosław Grygoruk.

Dyrektor białostockiego oddziału INVESTOR NIERUCHOMOŚCI podkreśla, że większość osób szuka mieszkań, które nie wymagają dużego nakładu finansowego. Mieszkania do generalnego remontu mogą być jednak bardziej opłacalne - są zazwyczaj dużo tańsze. Właściciele takich mieszkań są skłonni do sprzedaży nawet do 14% poniżej ceny ofertowej, gdzie obniżki cen nowszych mieszkań o podwyższonym standardzie wynoszą średnio tylko 1,5%.

Warto korzystać z fachowej pomocy specjalistów

- Niektórzy wolą szukać mieszkania na własną rękę – myślą, że kupując je bezpośrednio od sprzedającego dużo zaoszczędzą. Często mija się to z prawdą, gdyż klient naraża się na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. W obrocie prywatnym są przypadki nabywania mieszkań obciążonych służebnościami osobistymi, które nie zawsze muszą być ujawnione w księdze wieczystej. Często kupujący bez biura nieruchomości nie sprawdzają również meldunków i nie żądają od sprzedającego stosownych zaświadczeń. Ponadto coraz więcej mieszkań jest obciążonych hipoteką i co gorsze, są przedmiotem egzekucji komorniczych. Warto skorzystać z usług biura INVESTOR NIERUCHOMOŚCI, które doradzi przy zakupie mieszkania oraz dokładnie sprawdzi stan prawny nieruchomości. INVESTOR NIERUCHOMOŚCI jest ogólnopolską siecią biur nieruchomości. Wieloletnie doświadczenie i nagrody przyznawane przez władze państwowe oraz federację PPRN zapewniają pewną i fachową obsługę - informuje Jarosław Grygoruk.

Doradcy INVESTOR NIERUCHOMOŚCI pomagają swoim klientom na każdym etapie transakcji, (od okazania mieszkania, aż po sporządzenie protokołu zdawczo-odbiorczego). To daje klientom bezpieczeństwo i pewność, że wszystko przebiegnie sprawnie oraz uczciwie. Ponadto należy pamiętać, iż każda transakcja przeprowadzana przez biuro nieruchomości jest ubezpieczona.

Wszystkie oferowane przez INVESTOR NIERUCHOMOŚCI oferty można zobaczyć na stronie internetowej www.investor.net.pl bądź osobiście w siedzibie firmy w Białymstoku przy ul. Św. Rocha 5.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1981 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39