III liga. Sromotna porażka Łomży w derbach. Ruch zdobywa ważny punkt

2019.06.20 10:01
W 33. kolejce III ligi (gr. I) zmierzyły się ze sobą w derbach województwa podlaskiego ŁKS 1926 Łomża i Olimpia Zambrów. Dużo lepsi w tym starciu okazali się goście.
Fot: Olimpia Zambrów

W niezbyt udany sposób pożegnali się z kibicami piłkarze ŁKS-u 1926 Łomża, którzy w środę w ostatnim domowym meczu w tym sezonie przegrali aż 0:5 z inną drużyną z województwa podlaskiego – Olimpią Zambrów.

To spotkanie pokazało różnicę jaka dzieli oba zespoły, co najlepiej widać w tabeli I grupy III ligi, w której drużyna z Zambrowa zajmuje dobre 6. miejsce, a ŁKS jest czerwoną latarnią ligi z zaledwie 9 punktami na koncie.

Piłkarze z Łomży jeszcze w pierwszej połowie potrafili utrzymać bezbramkowy remis. Wszystko posypało się po przerwie. Zambrowianie strzelili bowiem wszystkie bramki pomiędzy 50. a 90. minutą.

W niezłych humorach mogą być piłkarz z Wysokiego Mazowiecka, którzy zremisowali po zaciętym meczu 2:2 z Victorią Sulejówek. Co prawda przeciwnicy są już skazani na degradację do IV ligi, ale to oni do 81. minuty meczu prowadzili 2:1. Wówczas, dzięki bramce Arkadiusza Gajewskiego (drugiej w tym spotkaniu) piłkarze z województwa podlaskiego doprowadzili do remisu.

Zdobyty w środę punkt może przeważyć o ich pozostaniu w III lidze. Obecnie mają 3 punkty przewagi nad Mazurem Ełk, który jest w strefie spadkowej i 2 punkty nad Huraganem Morąg. W starciach bezpośrednich z tymi rywalami Ruch był w tym sezonie gorszy, więc przy takiej samej liczbie punktów drużyny z województwa warmińsko-mazurskiego zajmą wyższe miejsce w tabeli, ale obie musiałby wygrać swoje mecze, licząc na to, że Ruch nie zdobędzie nawet punktu.

W ostatniej kolejce drużyna z Wysokiego Mazowiecka gra na własnym stadionie z rezerwami Legii Warszawa (8. miejsce), Mazur Ełk na wyjeździe z Polonią Warszaw (7. miejsce), a Huragan Morąg w Łowiczu z tamtejszym Pelikanem (9 miejsce). Walka o utrzymanie może więc trwać do ostatnich minut.

Aktualna tabela rozgrywek: Ściąga kibica. Gra III liga

ŁKS 1926 Łomża - Olimpia Zambrów 0:5 (0:0)
Bramki: Kamil Zalewski 50, 90, Kamil Jackiewicz 68, Mateusz Jastrzębski 75, Łukasz Gryko 84

Victoria Sulejówek - Ruch Wysokie Mazowieckie 2:2 (1:1)
Bramki: nieznany zawodnik 35, Nikodem Zawistowski 64 - Arkadiusz Gajewski 43, 81