III-ligowe derby Podlasia. W Białymstoku strzelali tylko gospodarze

2021.08.14 16:37
W 2. kolejce piłkarskiej III ligi (gr. I) doszło do bezpośredniego starcia dwóch drużyn z Podlasia. Przy ul. Elewatorskiej rezerwy Jagiellonii gościły Wissę Szczuczyn.

W nowy sezon III ligi lepiej weszła Wissa. Beniaminek na inaugurację rozgrywek pokonał bowiem w Ełku Błoniankę Błonie (3:1), natomiast drugi garnitur Jagi poległ w delegacji z Legionovią (0:2).

Po sobotnim (14.08) pojedynku Jagiellonia II Białystok i Wissa Szczuczyn mają już na koncie tyle samo punktów, gdyż w derbach Podlasia na szczeblu III ligi ekipa prowadzona przez Wojciecha Kobeszkę, wzmocniona obecnością m.in. Mudrinskiego, Kostala oraz Wrzesińskiego, pokonała beniaminka 3:0.

Strzelanie w 23. minucie meczu rozpoczął Kacper Głowicki, który to wykorzystał rzut karny, a jeszcze w pierwszej połowie wynik na 2:0 podwyższył Ognjen Mudrinski. Serb uderzeniem z bliska wykończył kontratak zapoczątkowany i rozprowadzony przez Martina Kostala, który to po odbiorze piłki w środku pola pognał prawą stroną boiska i podał do Mudrinskiego tak, że ten, by zdobyć gola, musiał tylko dostawić nogę. Również kolejne trafienie na konto Dumy Podlasia było podobnej urody. Tym razem płaskie wstrzelenie futbolówki na gola zamienił asystent przy poprzedniej bramce - czyli Kostal - w efekcie czego beniaminek ze Szczuczyna poległ w Białymstoku bardzo wysoko, bo aż 0:3.

W następnej serii zmagań drugi garnitur Jagi uda się na wyjazdowy pojedynek z Unią Skierniewice, natomiast Wissa podejmie w Ełku Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Jagiellonia II Białystok - Wissa Szczuczyn 3:0 (2:0)
Bramki: Kacper Głowicki 23k, Ognjen Mudrinski 34, Martin Kostal 63