InfoTech planuje budowę innowacyjnej sieci urządzeń Internetu Rzeczy

2022.10.11 07:41
Białostockie Technikum Programistyczne Infotech ma zamiar zbudować innowacyjną sieć urządzęń Internetu Rzeczy. Projekt ma służyć mieszkańcom, a także biznesowi i edukacji.
InfoTech planuje budowę innowacyjnej sieci urządzeń Internetu Rzeczy
Fot: InfoTech

InfoTech jest to szkoła, która powstała dzięki Klastrowi Technologicznemu. Powstała jako odpowiedź na potrzeby kadrowe, z którymi zmagają się lokalni przedsiębiorcy. Warto podkreślić, że jest to też pierwsze technikum programistyczne w kraju i pionier w edukacji IT. Cały program nauczania oraz kierunki uwzględniają trendy obecnej gospodarki.

- Wybierając szkołę, uczniowie mają zatem gwarancję zatrudnienia w branży IT - wyjasnia Adam Kamiński, prezes Fundacji Partnerstwo na Rzecz Rozwoju oraz Koordynator Klastra.

Teraz Białostockie Technikum Programistyczne InfoTech ma w planach budowę innowacyjnej sieci urządzeń Internetu Rzeczy (IoT) w technologii LORA. Projekt ma służyć mieszkańcom, biznesowi i edukacji. Chodzi o to, by stworzyć w całym mieście mapy urządzeń, które będą wyposażone w sensory i czujniki. Będą one pobierać na bieżąco informacje odnośnie temperatury powietrza, ciśnienia atmosferycznego, poziomu zanieczyszczenia, hałasu, wilgotności itp., a następnie przesyłać je do aplikacji. Później przeanalizowane dane będą publikowane na specjalnie utworzonej w tym celu stronie internetowej, do której będzie miał dostęp każdy zainteresowany.

Cały projekt ma też na celu „ użyteczności urządzeń Internetu Rzeczy oraz technologii LoraWAN w służbie ludzkości”. Wciąż wiele osób nie jest świadomyść, że obecność tej technologii obejmuje coraz więcej dziedzin. Internet Rzeczy bardzo szybko ewoluuje. Już teraz automatyzuje systemy w wielu różnych dziedzinach poprawiając wydajność i obniżając koszty pracy.

- Już teraz Internet Rzeczy jest najchętniej wybieranym kierunkiem studiów. Wychodząc naprzeciw trendom i zapotrzebowaniu Technikum Programistyczne Infotech proponuje swoim kandydatom specjalizację Programista Internetu Rzeczy - dodaje Katarzyna Kaczyńska, Dyrektor Technikum InfoTech.

InfoTech zaprasza podlaskich przedsiębiorców do współpracy w tworzeniu podobnych projektów oraz wsparcia edukacji zdolnej młodzieży, która już teraz ma za sobą wiele różnych sukcesów

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

722 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39