Innowacyjne Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze. Rekrutacja w toku

2011.05.31 00:00
Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze to kierunek studiów na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku finansowany ze środków unijnych. Oznacza to, że studenci (w tym również studiów niestacjonarnych), nie ponoszą żadnych koszów nauki. Trwa trzecia i ostania rekrutacja kandydatów.
Innowacyjne Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze. Rekrutacja w toku
Fot: sxc.hu

Uruchomiony w 2010 roku kierunek kształci na dwóch specjalnościach: Handel Międzynarodowy (studia pierwszego stopnia stacjonarne i niestacjonarne) oraz Współpraca Międzynarodowa (studia drugiego stopnia stacjonarne i niestacjonarne).

Innowacyjność kierunku polega na oferowaniu studentowi nie tylko wysokiej jakości kształcenia, ale również wsparcia przygotowującego do wejścia na rynek pracy. Pierwszą propozycją są zajęcia praktyczne z zakresu poruszania się po krajowym i europejskim rynku pracy pt. Wejście na Rynek Pracy. Kolejnym przedsięwzięciem są organizowane płatne, trzymiesięczne staże.

Co więcej, absolwenci kierunku MSG mogą liczyć na promocję wśród podlaskich i krajowych pracodawców. Służy temu powołana Rada Programowa, w skład której wchodzą przedstawiciele instytucji rynku pracy, największych podlaskich organizacji biznesowych oraz naukowcy. Zadaniem Rady jest przede wszystkim bieżące konsultowanie programu kształcenia z aktualnymi wymogami rynku pracy, tak aby nie było rozbieżności i kwalifikacje absolwentów MSG odpowiadały oczekiwaniom przyszłych pracodawców.

Nowatorskie podejście do studiowania w ramach kierunku MSG zostało wyróżnione przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, bowiem kierunek znalazł się na liście najpopularniejszych, tzw. unikatowych kierunków studiów w Polsce. Ponadto, w tegorocznej edycji konkursu Podlaska Marka Roku, kierunek Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze na UwB został nominowany w kategorii przedsięwzięcie roku.

Obecnie trwa rekrutacja kandydatów. Limit miejsc ograniczony. Szczegółowe informacje na stronie: http://www.msgzadarmo.pl

MAG

1200 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39