Interaktywny charakter, aktorzy wśród widzów. Przedpremierowe pokazy "Śmierci w Wenecji"

2018.06.05 13:42
W Teatrze Dramatycznym trwają próby do premiery spektaklu "Śmierci w Wenecji czyli czego najbardziej żałują umierający". Przedstawienie w reżyserii Mikołaja Mikołajczyka widzowie będą mogli obejrzeć przedpremierowo już w połowie czerwca.
Interaktywny charakter, aktorzy wśród widzów. Przedpremierowe pokazy "Śmierci w Wenecji"
Fot: Teatr Dramatyczny

Sztuka nawiązuje do noweli "Śmierć w Wenecji" Tomasza Manna oraz filmu w reżyserii Luchino
Viscontiego - opowieści o starzejącym się utytułowanym literacie Gustawie von Aschenbachu.

Zaskakujący efekt

- Chciałbym opowiedzieć o moim wyobrażeniu i o tym, co kojarzy nam się z umieraniem, odchodzeniem i samotnością, brakiem dotyku i miłości, oraz poszukiwaniem bliskości z drugim człowiekiem. O poczuciu piękna chciałbym opowiedzieć i o tym, że spektakl będzie też naszym - twórców - wyobrażeniem o rzeczywistości, którą stale poprawiamy, upiększamy i estetyzujemy. Stawiamy się w roli Stwórcy, bo mamy odwagę nieustannie kreować, poprawiać i zmieniać. Cierpimy... ideał jest nieosiągalny? Chciałbym znaleźć najpiękniejsze wyobrażenie o ostatnich chwilach mojego życia - wyjaśnia Mikołaj Mikołajczyk.

Mikołaj Mikołajczyk odpowiada za reżyserię i choreografię. Białostocka publiczność miała już okazję poznać umiejętności twórcy, który był autorem choreografii do spektakli "Rewizor" i "Transatlantyk" w reżyserii Jacka Jabrzyka.

- Poznałem Mikołaja Mikołajczyka przy okazji pracy nad spektaklami "Rewizor" i "Transatlantyk". Uważam, że jest wyjątkowym artystą i właśnie dlatego zaprosiłem go do współpracy. Wiem, że to, co zobaczymy na scenie będzie zaskakujące i inne od dotychczas proponowanych przez nas przedstawień. Zapraszam na pokazy przedpremierowe szczególnie tych widzów, którzy w teatrze poszukują eksperymentu i nieco trudniejszych tematów - mówi Piotr Półtorak, dyrektor Teatru Dramatycznego.

Aktorzy zagrają wśród widzów

Scenografię i kostiumy do przedstawienia zaprojektowała Marta Hella Fijałkowska. Scenariusz napisał Konrad Hetel. Video tworzy Patrycja Płanik. Za opracowanie muzyczne odpowiada Patryk Ołdziejewski. W spektaklu zagrają: Krystyna Kacprowicz Sokołowska, Monika Zaborska, Krzysztof Ławniczak, Patryk Ołdziejewski i Piotr Szekowski.

Spektakl "Śmierć w Wenecji czyli czego najbardziej żałują umierający" ma interaktywny charakter. Na Scenie Foyer nie będzie tradycyjnej przestrzeni przeznaczonej na widownię. Aktorzy zagrają wśród widzów. Premiera spektaklu odbędzie się 14 września, jednak przedpremierowo można go obejrzeć już 15 czerwca o godz. 18.00 oraz 16 i 17 czerwca o godz. 20.00.

Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Szczegóły: "Śmierć w Wenecji..."

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
707 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39