Białystok Online

Kultura i Rozrywka

Interaktywny spektakl dla dzieci. Tekst Grzegorza Kasdepke na scenie

2015.10.13 00:00
Interaktywny spektakl dla dzieci. Tekst Grzegorza Kasdepke na scenie
Fot: Emilia Siemakowicz/Teatr Dramatyczny

"Emocjałki" to niepowtarzalne, multimedialne, interaktywne, współtworzone przez dzieci, przedstawienie dla najmłodszych. Jego premiera 29 października w Teatrze Dramatycznym.

Czy można płakać z radości i smutno się śmiać? Czy strach da się przestraszyć, a niepokój zaniepokoić? Jak pokonać wstrętny wstręt i pokochać szpinak albo groszek z marchewką? Tego wszystkiego dowiedzą się widzowie spektaklu.

Powstaje on na podstawie "Wielkiej księgi uczuć" Grzegorza Kasdepke i realizowany jest w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Białegostoku dla twórców profesjonalnych, które otrzymała Joanna Godlewska-Kruczkowska z Teatru Dramatycznego. Oprócz niej w spektaklu wystąpią: Rafał Olszewski i Dorota Białkowska (gościnnie). Przedstawienie reżyseruje Adam Biernacki, znany ze współpracy przy projekcie "Migdały i rodzynki. Szkice białostockie".

To propozycja nie tylko dla dzieci, ich rodziców, dziadków i opiekunów, ale też wszystkich tych, których intryguje podróż po mapie dziecięcych uczuć i emocji. Premiera o godz. 18.00 na scenie foyer.

Grzegorz Kasdepke to pochodzący z Białegostoku autor książek dla dzieci i młodzieży. Jest także autorem scenariuszy i dziennikarzem. Na "Wielką księgę uczuć" składa się zbiór zabawnych opowiadań o pani Miłce, nauczycielce do zadań specjalnych, teatralnym pajacyku i grupie przedszkolaków, których nie da się nie lubić.

Repertuar TD

Anna Dycha

Anna Dycha

anna.d@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas