Internat w Łapach jest w pełni dostępny. Wbudowano tam szyb windowy

2023.01.19 16:52
Budynek internatu I LO w Łapach zyskał pełną dostępność architektoniczną. To wszystko dzięki wybudowaniu klatki schodowej z szybem windowym.
Internat w Łapach jest w pełni dostępny. Wbudowano tam szyb windowy
Fot: Starostwo Powiatowe w Białymstoku

Straszący wyglądem budynek Internatu I Liceum Ogólnokształcącego w Łapach przy ul. Bohaterów Westerplatte 8 bardzo się zmienił. Osoby niepełnosprawne nie mają już problemu z dostaniem się do instytucji, mieszczących się w budynku z lat 60., który został ocieplony, zyskał nową elewację, klatkę schodową i windę. Jest to szczególnie ważne, ponieważ w budynku – oprócz internatu dla uczniów, są także: Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna, Wydział Geodezji i filia Powiatowego Urzędu Pracy.

- Ta winda można by powiedzieć, że była niewyobrażalną inwestycją - podkreślał starosta białostocki Jan Bolesław Perkowski. - O gminę Łapy dbamy szczególnie, bo jest największym ośrodkiem miejskim w powiecie – dodał.

Z kolei termomodernizacja obiektu pomoże i poradni, i filii PUP w zapewnieniu jak najlepszych warunków obsługi mieszkańców. Co więcej, poradnia pedagogiczna jest teraz dostępna dla dzieci dojeżdżających do niej z 5 różnych gmin.

- Budynek powstał w latach 60-tych i przez długie lata nic tu nie robiono. Inwestycję rozpoczęto po 2000 roku, przymiarki do budowy windy trwały wcześniej, ale okazało się, że aby spełnić standardy musiała zostać wybudowana klatka schodowa z szybem windowym – zaznaczył dyrektor I LO Dariusz Wincenciak.

Całkowity koszt inwestycji to 2,1 mln zł, gdzie 1,5 mln zł stanowiło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, 150 tys. zł przekazał PFRON a 500 tys. zł pochodziło z budżetu Powiatu Białostockiego.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1671 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39