Ireneusz Mamrot: Cieszy, że nie straciliśmy bramki

2019.08.31 10:38
W 7. kolejce PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe 2:0 Koronę Kielce. Dla Dumy Podlasia był to dopiero 2. mecz w tym sezonie bez straty gola.
Ireneusz Mamrot: Cieszy, że nie straciliśmy bramki
Fot: Grzegorz Chuczun

Piłkarze białostockiej Jagiellonii nie zachwycili w piątkowym (30.08) starciu z Koroną, ale mimo to z Kielc przywieźli zdobycz, po którą do miasta z województwa świętokrzyskiego pojechali. 3 punkty powędrowały na konto Podlasian, a co równie ważne - po 5 spotkaniach z rzędu ze straconym golem tym razem Żółto-Czerwonym udało się zachować czyste konto.

- Cieszy to zwycięstwo, jak również to, że nie straciliśmy bramki. Tych spotkań na zero z tyłu nie mamy za dużo, więc cieszymy się, że Korona nie miała zbyt wielu groźnych sytuacji. Generalnie nie było ich wiele z obu stron. Być może mieliśmy ich trochę więcej od gospodarzy, ale najważniejszym momentem była pierwsza bramka zdobyta po dobrze rozegranym stałym fragmencie gry - mówił po meczu z Koroną Ireneusz Mamrot, trener Jagiellonii.

Gola otwierającego wynik spotkania w 43. minucie strzelił Ivan Runje. Chorwat znakomicie wykorzystał błąd defensywy rywali. Stopera Dumy Podlasian nikt nie przypilnował, więc ten nie miał problemów, by uderzeniem głową zapakować futbolówkę do siatki.

- Bramka do szatni pozwoliła nam grać nieco inaczej w drugiej połowie i wydaje mi się, że kilka sytuacji mogliśmy rozwiązać lepiej. Cieszą jednak 3 punkty. Teraz przed nami trochę odpoczynku, później czas na ciężką pracę i czekają nas mecze z samą czołówką. Musimy się do nich jak najlepiej przygotować - oznajmił szkoleniowiec białostoczan.

Faktycznie, terminarz Jagi wygląda na bardzo wymagający. Najpierw - po przerwie na starcia narodowych reprezentacji - Podlasianie zmierzą się u siebie z Legią Warszawa, a później przyjdzie pora na wyjazd do Poznania. Następnie zawodnicy Mamrota zagrają z Pogonią Szczecin i Śląskiem Wrocław. Oba te zespoły znajdują się na podium PKO Ekstraklasy. Trudną serię zmagań zakończy mecz z Cracovią, z którą Jaga w międzyczasie rywalizować będzie także w Pucharze Polski.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

984 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39