Islandia - kraina lodu i ognia. Wyspa pełna cudów natury

2020.02.12 09:25
Monika Radzikowska opowie o niezwykłej wyspie, którą jest Islandia. Spotkanie, adresowane do dzieci, odbędzie się w sobotę (15.02) w klubie Fama.
Islandia - kraina lodu i ognia. Wyspa pełna cudów natury
Fot: Monika Radzikowska

Czy ogień i lód mogą mieszkać obok siebie? Na wyspie zwanej Islandią - zdecydowanie tak.
Uczestnicy spotkania wyruszą w podróż do jednego z najdziwniejszych miejsc świata. Tam, gdzie plaże są czarne, ziemia wybucha, błoto się gotuje, a w sąsiedztwie lodowców można wygrzewać się w ciepłym jeziorze. Sprawdzą, jak eksplodują gejzery, zajrzą do wygasłego wulkanu, zobaczą niezwykłe skały oraz poznają zjawisko zorzy polarnej, która rozświetla północne niebo niezwykłymi kolorami.

Cuda natury to jednak nie wszystko, co ich czeka: Islandia jest bowiem pełna historii, legend i baśni. Na uczestników czekają opowieści o walecznych wikingach i puszystych maskonurach. Ruszymy tropem znanych elfów i trolli, ale poznamy także tajemnicze huldufolki, które nie zawsze są miłe... Na koniec zaś zajrzą do świata duchów!

Monika Radzikowska pochodzi z Ząbek. Archeolog, animatorka i edukatorka. Autorka bloga www.wplecakuniesione.pl i książki podróżniczej "Bajkał - tam i z powrotem". Pisze również i opowiada bajki dla dzieci. Na co dzień współpracuje z kilkoma fundacjami oraz Zamkiem Królewskim w Warszawie, prowadząc prelekcje i warsztaty. Kilka razy w roku pakuje plecak i rusza na wykopaliska, w góry lub do miejsc odleglejszych - zwykle są to kraje wschodu i północy.

Początek spotkania o godz. 11.00. Portal Miejski BiałystokOnline jest patronem medialnym imprezy.

Zobacz też: Monika Radzikowska: Islandia - kraina lodu i ognia

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1894 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39