Jaga rozpoczęła treningi i dopięła kolejny transfer

2019.06.18 07:52
Od badań i lekkiego treningu Jagiellonia Białystok rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Na zajęciach pojawił się nowy bramkarz Krsevan Santini, ale zabrakło m.in. Arvydasa Novikovasa.
Jaga rozpoczęła treningi i dopięła kolejny transfer
Fot: jagiellonia.pl
Krsevan Santini

W poniedziałek (17.06) po miesięcznych urlopach piłkarze Jagiellonii Białystok wrócili do treningów. Pierwszego dnia część zawodników przechodziła co prawda badania w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, ale była też grupa, która pojawiła się już na boisku w nowo otwartym ośrodku przy ul. Elewatorskiej. Ci zawodnicy badania przejdą dopiero we wtorek.

Wśród zawodników, który w poniedziałek trenowali, był np. Juan Camara, nowy napastnik Jagiellonii, ale też młodzi zawodnicy, którzy wrócili z wypożyczeń - Bartosz Bida i Hubert Gostomski.

Jeden in, jeden out?

Na razie ani w jednej, ani w drugiej grupie nie pojawił się Arvydas Novikovas, który podobnie jak Martin Adamec i Nemanja Mitrovic występował w barwach swojej reprezentacji podczas niedawnych spotkań w ramach eliminacji do Euro 2020.

Podobno jednak w tzw. międzyczasie ustalił warunki indywidualnego kontraktu z Legią Warszawa. Do przeprowadzenia transferu potrzebne jest oczywiście porozumienie między Jagą a drużyną z Warszawy. Mówi się, że Legia, ze względu na kończący się w grudniu kontrakt skrzydłowego, nie chce zapłacić za niego więcej niż 300 tys. euro.

To na razie jednak niepotwierdzone informacje. Pewne jest jednak, że Jagiellonia ma nowego bramkarza, który w poniedziałek trenował z zespołem. Został nim 32-letni Krsevan Santini. Chorwat ma na koncie 100 meczów w rodzimej ekstraklasie, m.in. w Interze Zapresic. W drugiej części ostatniego sezonu występował w słoweńskim NK Domzale, do którego wypożyczony był z NK Osijek. Wiosną zanotował w tym klubie 16 spotkań, w których zachował 3 czyste konta i puścił 18 bramek, a jego drużyna zajęła 3. miejsce w lidze.

Golkiper w swojej karierze występował także w ukraińskiej Zorii Ługańsk, cypryjskim Enosis Neon Paralimni czy azerskim Neftci PFK. Z Jagiellonią podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Z ciekawostek warto podać, że imię bramkarza na Polski to Chryzogon, a bratem nowego zawodnika Jagiellonii jest występujący na co dzień w Anderlechcie Bruksela napastnik Ivan Santini.

Po badaniach zgrupowanie

To na razie wszystko, jeśli chodzi o wieści transferowe. Wtorek będzie ostatnim dniem zajęć w Białymstoku. Już w środę bowiem piłkarze wyjeżdżają na zgrupowanie w Kępie, podczas którego zagrają sparingi z Pogonią Siedlce (23 czerwca) i Wigrami Suwałki (29 czerwca). Do Białegostoku piłkarze Jagiellonii wrócą 30 czerwca.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1585 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39