Jagiellonia Białystok wygrała kolejny sparing

2012.01.18 00:00
W rozegranym dziś spotkaniu sparingowym Jagiellonia Białystok pokonała we Władysławowie Młodą Polonię Warszawa 3:1 (2:1). W meczu wystąpiło trzech testowanych piłkarzy - Michał Leczyński, Marcin Momot i Jean-Patrick Abouna. Dziś Jagiellonia rozegra jeszcze jeden mecz kontrolny. O godzinie 16:30 zmierzy się w Gdyni zmiejscową Arką.
Fot: jagiellonia.pl
Jagiellonia pokonała Młodą Polonię Warszawa

W spotkaniu z pierwszoligowym zespołem nie wystąpią Rafał Grzyb, Ermin Seratlić, Jakub Słowik i Bartłomiej Grzelak. Wszyscy wymienieni wyżej zawodnicy leczą urazy. Do dyspozycji szkoleniowców są Łukasz Tymiński i Merab Gigauri, którzy w Cetniewie nabawili się lekkich urazów. Podobnie, jak Grzegorz Rasiak.

Spotkanie z drużyną z Warszawy przebiegało pod dyktando Jagi. Co prawda Polonia objęła prowadzenie w 35. minucie, kiedy to Mateusz Michalski dobił futbolówkę odbitą przez Michała Leszczyńskiego ale Jagiellonia wyrównała już cztery minuty później. Z rzutu rożnego dośrodkował Michał Steć. Piłka trafiła do Przemysława Kostucha, którego podanie ładnie przyją wbiegający w pole karne Tomasz Porębski. Strzał Porębskiego trafił jednak w słupek. Do odbijtej piłki przed polem karnym dopadł Grzegorz Bartczak, który umieścił piłkę w siatce.

Jagiellonia wyszła na prowadzenie tuż przed przerwą. Mirosław Kalista dośrodkował. Do piłki dopadł Kostuch i strzałem po długim rogu dał białostoczanom prowadzenie. Wynik spotkania w 73. minucie ustalił Grzegorz Arłukowicz, który wykorzystał rzut karny.

Jagiellonia Białystok - Polonia Warszawa (ME) 3:1 (2:1). Bramki: Grzegorz Bartczak 39, Przemysław Kostuch 43, Grzegorz Arłukowicz 73 (k) - Mateusz Michalski 35.

Jagiellonia Białystok: (I połowa) Michał Leszczyński - Grzegorz Bartczak, Przemysław Kostuch, Tomasz Porębski, Jean-Patrick Abouna - Mirosław Kalista, Emil Łupiński, Igor Zubowicz, Michał Steć - Jan Pawłowski, Nika Dzalamidze. (II połowa) Michał Leszczyński - Alexis Norambuena, Przemysław Kostuch, Robert Arzumanjan, Jean-Patrick Abouna - Mirosław Kalista, Emil Łupiński, Grzegorz Arłukowicz, Michał Steć, Marcin Momot - Igor Zubowicz.

Polonia Warszawa (ME): Dominik Budzyński - Jan Dźwigała (46 Roger Salla), Daniel Ciach, Bartosz Czarnecki (62 Adrian Zawadka), Paweł Tyburski (46 Jacek Karbowniak) - Rafał Prądziński (30 Mateusz Michalski), Borys Rusak (65 Dominik Ochman), Adam Dźwigała (58 Kamil Hernik), Mateusz Gliński (55 Bartłomiej Stryjek), Marcin Kur (46 Jakub Cesarek) - Michał Grunt (62 Daniel Ciechański).