Jagiellonia Białystok wygrała mecz kontrolny w Sokółce

2013.07.10 00:00
Jagiellonia Białystok rozegrała dziś (10.07) mecz kontrolny w Sokółce. Żółto-czerwoni pokonali drużynę z Białorusi - Neman Grodno 1:0 (1:0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Mateusz Piątkowski w 7. minucie gry.

Białostoczanie objęli prowadzenie już na początku spotkania. Dani Quintana zagrał nad głowami obrońców do Mateusza Piątkowskiego, który strzałem z prostego podbicia otworzył wynik. W 15. minucie piłkarze Nemana stworzyli sytuację, po której dobrze interweniował Tomasz Ptak. Chwilę później z woleja uderzał Dawid Plizga. Jednak futbolówka minęła światło bramki. W 35. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Jagi znalazł się piłkarz z Grodna. W ostatniej chwili sytuację uratował wślizgiem Martin Baran. W 40. minucie ponownie na posterunku był Ptak. Bramkarz żółto-czerwonych wybronił strzał zawodnika rywali z jedenastu metrów.

W 48. minucie w sytuacji sam na sam był Tomasz Kupisz. Zawodnika Jagiellonii ubiegł bramkarz Nemana. W 57. minucie Kupisz uderzał z ostrego kąta. Na posterunku był ponownie golkiper z Grodna. Chwilę później strzał Qiuntany z dużym trudem obronił Siergiej Czernik. Drużyna z Grodna mogła wyrównać w ostatnich minutach spotkania. Jednak w zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Ptak, który wybił piłkę.

Kolejny mecz kontrolny Jagiellonia Białystok rozegra w sobotę (13.07). Rywalem podopiecznych trenera Piotra Stokowca będzie pierwszoligowa Bogdanka Łęczna. Spotkanie odbędzie się w Siemiatyczach. Początek o godzinie 12.00.

Jagiellonia Białystok - Neman Grodno 1:0 (1:0). Bramka: Piątkowski 7.

Jagiellonia Białystok: 1. Tomasz Ptak - 31. Jonatan Straus (46, 19. Ugochukwu Ukah), 4. Michał Pazdan, 18. Martin Baran (61, 24. Tomasz Porębski), 2. Jakub Tosik (57, 28. Mateusz Żebrowski) - 17. Alexis Norambuena (57, 23. Michał Pawlik), 22. Rafał Grzyb (46, 5. Tomasz Bandrowski), 10. Dani Quintana (73, 7. Emil Gajko), 6. Dawid Plizga (61, 14. Adam Dźwigała), 8. Tomasz Kupisz (68, 9. Paweł Drażba) - 27. Mateusz Piątkowski (79, 16. Jan Pawłowski).

Neman Grodno: 16. Siergiej Czernik (46, 1. Marius Rapalis) - 14. Aleksandr Aniukiewicz (60, 92. Kiriłł Milinkiewicz), 18. Pawieł Rybak, 20. Iwan Sadowniczij, 23. Maksim Witus, 3. Jewgienij Sawostjanow (60, 19. Władimir Kozko), 13. Vladimir Veselinov, 11. Nicolas Ceolin, 93. Timur Kaliżanow (60, 7. Aleksiej Łukaszyk), 88. Pawieł Sawickij (60, 46. Aleksandr Pozniak), 32. Andriej Lasiuk (60, 5. Jurij Golcew). Od 46. minuty grali także: 8. Siergiej Lewickij, 15. Miljan Jablan, 29. Artur Bombiel. Od 60. minuty grali także: 35. Anton Łukaszyn, 10. Pawieł Zabielin.

Żółta kartka: Rybak (Neman).