Jagiellonia kontra Lechia. W "balonie" na remis

2019.11.23 17:01
W sobotnie (23.11) popołudnie juniorzy starsi Jagiellonii Białystok rozegrali ostatni ligowy mecz w tym roku. Przeciwnikiem drużyny prowadzonej przez Krzysztofa Zalewskiego była Lechia Gdańsk.
Fot: akademia.jagiellonia.pl

W poprzednim sezonie juniorzy starsi Dumy Podlasia zajęli w rozgrywkach CLJ wysokie 4. miejsce. Tym razem tak kolorowo, jeżeli chodzi o poczynania białostoczan, już nie jest. Ekipa dowodzona przez Krzysztofa Zalewskiego cały czas uwikłana jest bowiem w walkę o utrzymanie. Na koncie Żółto-Czerwonych, po 16 rozegranych meczach, znajduje się aktualnie 19 oczek.

Punkt numer 19 Jagiellończycy zgarnęli w sobotę. W ostatnim starciu przed zimową przerwą zawodnicy z północno-wschodniej Polski zremisowali u siebie 3:3 z Lechią Gdańsk. Gola na wagę remisu piłkarze grający z Jotką na piersi zdobyli w ostatniej akcji meczu. Autorem tego ważnego trafienia okazał się Gabor Żukowski.

Jak wyglądała wcześniejsza faza spotkania? Ligowe ostatki, które przeprowadzone zostały w ogrzewanym "balonie" przy ul. Elewatorskiej, wyraźnie lepiej rozpoczęli gospodarze. Po niespełna 10 minutach rywalizacji Jagiellonia prowadziła bowiem 2:0, bo dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Krzysztof Toporkiewicz.

Później przewagę osiągnęli jednak przyjezdni, co poskutkowało tym, że jeszcze przed przerwą piłkarze Lechii pokonali Xaviera Dziekońskiego i zmniejszyli dystans dzielący ich od białostoczan. Po zmianie stron ekipa z Gdańska nadal sunęła do przodu i najpierw świetnie wykonała rzut wolny, a następnie przeprowadziła też składną akcję zakończoną bramką, dlatego po niemal 80 minutach zmagań to Lechia była o krok od triumfu.

Jak już wcześniej zostało jednak wspomniane, ostatecznie mecz zakończył się remisem, bo swój zespół przed porażką uratował kapitan żółto-czerwonej drużyny - Gabor Żukowski.

Sobotni podział punktów oznacza, że podlaski klub zimę spędzi na 10. miejscu w tabeli. Strefa spadkowa rozpoczyna się od lokaty numer 13.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 3:3 (2:1)
Bramki: Krzysztof Toporkiewicz 2, 9, Gabor Żukowski 90 - nieznani zawodnicy 45, 77, 79

Jagiellonia Białystok (skład wyjściowy): Xavier Dziekoński - Szymon Jarosz, Oskar Osipiuk, Krzysztof Toporkiewicz, Aleks Włodarczyk, Patryk Kapica, Piotr Murawski, Radosław Zyśk, Kacper Żarejko, Dominik Mazur, Gabor Żukowski