Jagiellonia odsłoniła kolejne karty. Znamy "11" stulecia wychowanków i najlepszego trenera

2020.12.30 07:50
Jagiellonia przedstawiła następną "11" stulecia. Bardzo ważną, bo składającą się z samych wychowanków. Podlaski klub ogłosił ponadto, kto został wybrany najlepszym trenerem w historii białostockiego zespołu.
Jagiellonia odsłoniła kolejne karty. Znamy "11" stulecia wychowanków i najlepszego trenera
Fot: Grzegorz Chuczun

Duma Podlasia kontynuuje serię z przedstawianiem "11" stulecia. Znamy już drużynę wybraną przez kibiców, jak też te składające się tylko i wyłącznie z obcokrajowców czy zawodników, którzy podczas gry z "Jotką" na piersi zostawili na murawie kawał serducha, choć wyjątkowe zaangażowanie niekoniecznie niosło za sobą sukcesy sportowe. Mowa tu oczywiście o "11" honorowej.

Teraz przyszedł czas na przedstawienie najlepszego zespołu w historii Jagiellonii zbudowanego z samych wychowanków. Kapituła zdecydowała, że pozycja między słupkami należy się Bartłomiejowi Drągowskiemu, który to w niezwykle młodym wieku szturmem zdobył miejsce w bramce Dumy Podlasia, po czym przeniósł się do Włoch, gdzie jest teraz podstawowym golkiperem Fiorentiny.

Kogo mamy na kolejnych pozycjach? Młodsi kibice żółto-czerwonego zespołu z pewnością będą kojarzyć takich graczy, jak Tomasz Frankowski, Radosław Sobolewski czy Jacek Chańko. Wśród wyróżnionych nie brakuje też jednak piłkarzy reprezentujących barwy Jagi jeszcze przed rokiem 2000. Do drużyny wychowanków załapali się bowiem m.in. Daniel Bogusz, Marek Citko oraz Dariusz Czykier.

Trenerem wspomnianej "11" został Ryszard Karalus. Spod ręki tego szkoleniowca wyszło aż dziewięciu zawodników, którzy otrzymali powołania do reprezentacji Polski.

Białostocki klub ogłosił ponadto nazwisko trenera stulecia. To oczywiście Michał Probierz, a więc człowiek, który uratował Jagę przed spadkiem, gdy ta zaczynała sezon z balastem 10 ujemnych punktów. Później 48-latek wywalczył jeszcze z Dumą Podlasia Puchar oraz Superpuchar Polski, a następnie drużyna kierowana przez Probierza sięgnęła po brązowy i srebrny medal za 3. i 2. miejsce w Ekstraklasie.

"11" stulecia Jagiellonii Białystok złożona z wychowanków:
Bartłomiej Drągowski - Jarosław Bartnowski, Daniel Bogusz, Mariusz Lisowski, Jacek Chańko - Marek Citko, Radosław Sobolewski, Dariusz Czykier, Dariusz Bayer - Jacek Bayer, Tomasz Frankowski

Trener "11" stulecia wychowanków: Ryszard Karalus

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
1435 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39