Jagiellonia przegrała z Podbeskidziem

2011.12.03 00:00
Słabo wypadł start rundy rewanżowej w wykonaniu Jagiellonii. Podopieczni trenera Czesław Michniewicza przegrali na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:2 (0:1). Goście strzelili bramki w 34. i 56. minucie.
Fot: jagiellonia.pl
Zawodnicy Jagiellonii nie mają się z czego cieszyć po sobotnim meczu

W 13. minucie rzutu rożny wywalczył Jan Pawłowski po akcji Thiago Cionka. Chwilę później strzelał Grzegorz Arłukowicz. Jego uderzenie minęło cel. W 17. minucie goście mogli objąć prowadzenie. Z prawej strony dośrodkował Marek Sokołowski, A Robert Dejman uderzył obok słupka. W odpowiedzi Marko Cetković wpadł w pole karne Podbeskidzia i zagrał wzdłuż bramki. Jednak do jego podania nie doszedł żaden z zawodników w żółto-czerwonych strojach.

W 31. minucie Cetković uderzał z rzutu wolnego. Piłkę złapał Richard Zajac. Sześćdziesiąt sekund później Mariusz Sacha zagrał do Lirana Cohena, który próbował pokonać golkipera Jagi. Chwilę później tej sztuki dokonał Sebastian Ziajka i goście objęli prowadzenie. W ostatnich minutach pierwszej połowy strzelali jeszcze z dystansu Krzysztof Król i Tomasz Kupisz, obaj bez powodzenia.

Przed początkiem pierwszej połowy trener Czesław Michniewicz dokonał trzech zmian. Zdjął Hermesa, Arłukowicza i Pawłowskiego, a wpuścił Frankowskiego, Burchardta i Gigauriego. Akcje Jagiellonii zaczęły się zazębiać, ale to goście stworzyli pierwszą groźną sytuację. Po fatalnym błędzie defensywy Ziajka mógł podwyższyć. Na szczęście jego strzał obronił Ptak.

Podbeskidzie dopięło swego w 56. minucie. Autorem bramki został Sacha. Dwie minuty później uderzał aktywny w tym meczu Ziajka. Tym razem Ptak był na posterunku. W 66. minucie Kupisz ładnie zagrał do Cetkovicia, który podał do dobrze ustawionego Frankowskiego. Napastnik Jagiellonii nie odczytał jednak jego intencji.

W 81. i 82. minucie z dystansu strzelał Burchardta. Za pierwszym razem obronił Zajac. Przy drugiej próbie piłka przeleciała nad poprzeczką. Obie drużyny nie stworzyły więcej sytuacji i mecz zakończył się wygraną gości.

Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 (0:1). Bramki: Ziajka 34, Sacha 56.

Jagiellonia: 29. Tomasz Ptak - 15. Thiago Cionek, 24. Tomasz Porębski, 5. Andrius Skerla, 17. Alexis Norambuena - 26. Jan Pawłowski (46, 21. Tomasz Frankowski), 11. Hermes (46, 10. Marcin Burkhardt), 27. Grzegorz Arłukowicz (46, 55. Merab Gigauri), 23. Marko Ćetković, 8. Tomasz Kupisz - 47. Grzegorz Rasiak.

Podbeskidzie: 1. Richard Zajac - 10. Marek Sokołowski, 7. Juraj Dančík, 26. Bartłomiej Konieczny, 27. Krzysztof Król - 5. Mariusz Sacha (62, 13. Sylwester Patejuk), 22. Matej Náther, 28. Dariusz Łatka, 4. Liran Cohen (83, 20. Maciej Rogalski), 11. Sebastian Ziajka (74, 8. Piotr Malinowski) - 23. Róbert Demjan.

Żółte kartki: Arłukowicz, Kupisz, Cionek (Jagiellonia).

Sędziował: Paweł Gil (Lublin).

Widzów: 3700.