Jagiellonia rozpoczęła sparingowe granie od porażki

2018.06.23 13:12
Wynikiem 1:3 zakończyło się pierwsze kontrolne spotkanie Jagiellonii Białystok przygotowujące drużynę do nowego sezonu w Lotto Ekstraklasie. Przeciwnikiem Podlasian była Wisła Płock.
Fot: jagiellonia.pl

Mecz pomiędzy drugim zespołem sezonu 2017/2018, a ekipą numer pięć poprzednich rozgrywek nie należał do starć, w których oba zespoły skupiają się na murowaniu dostępu do własnej bramki. Pojedynek na boisku przy hotelu BoniFaCio, w którym odbywa się zgrupowanie Żółto-Czerwonych, od początku mógł się bowiem podobać. Już w 3. minucie rywalizacji z rzutu wolnego nad poprzeczką uderzył Dominik Furman, a chwilę później bliski zmieszczenia futbolówki we własnej siatce był Ivan Runje, jednak piłka ostatecznie odbiła się od słupka i nie przekroczyła linii bramkowej.

Początek należał więc do Wisły, ale w kolejnej fazie spotkania gra się wyrównała. W 22. minucie strzał głową Cilliana Sheridana wybronił Dahne, lecz 120 sekund później ten sam zawodnik był już bezradny, gdy po szarży Dejana Lazarevicia do swojej bramki trafił Alan Uryga.

Wynik do przerwy nie uległ już zmianie, choć sytuacji nie brakowało. Bardzo dobre uderzenie oddał jeszcze Szwoch (piękną interwencją popisał się Kelemen), zaś po stronie Jagiellonii najlepszą okazję miał rosły Irlandczyk. Sheridan z niezłej pozycji zdecydował się jednak na lobowanie Dahne, co mu nie wyszło, przez co futbolówka minęła poprzeczkę rywali.

Na drugą połowę Ireneusz Mamrot posłał niemal zupełnie inną jedenastkę. Nowe zestawienie graczy nie weszło w mecz najlepiej, gdyż już chwilę po wznowieniu pojedynku do wyrównania doprowadził Angielski, a w 57. minucie boju - stojącego na bramce Grzegorza Sandomierskiego - pokonał dobrze znający białostocki zespół Dźwigała. Wicemistrzowie Polski próbowali odpowiadać strzałami z dalszej odległości, ale próby Mystkowskiego i Pospisila okazały się minimalnie niecelne.

Co nie udało się Dumie Podlasia, ponownie udało się ekipie z Płocka, która tuż przed końcem regulaminowego czasu - za sprawą Patryka Stępińskiego - ustaliła rezultat rywalizacji na 3:1.

Kolejny sparing - z I-ligowym Stomilem Olsztyn - Żółto-Czerwoni stoczą w środę (27.06).

Wisła Płock - Jagiellonia Białystok 3:1 (0:1)
Bramki: Karol Angielski 47, Adam Dźwigała 57, Patryk Stępiński 87 - Alan Uryga 23sam.

Wisła Płock: Thomas Dahne - Cezary Stefańczyk, Bartłomiej Sielewski, Alan Uryga, Krystian Miś - Jakub Łukowski, Dominik Furman, Damian Rasak, Mateusz Szwoch, Carlitos - Oskar Zawada

W II połowie grali także: Damian Byrtek, Karol Angielski, Adam Dźwigała, Patryk Stępiński, Igor Łasicki, Damian Szymański, Nico Varela, Marcin Warcholak i Lucas Guedes.

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen (46' Grzegorz Sandomierski) - Jakub Wójcicki (46' Łukasz Burliga), Ivan Runje (46' Nemanja Mitrović), Guti (62' Michał Ozga), Guilherme (46' Bodvar Bodvarsson) - Przemysław Mystkowski (66' Szymon Łapiński), Dawid Szymonowicz (46' Piotr Wlazło), Rafał Grzyb (46' Mateusz Machaj), Roman Bezjak (46' Martin Pospisil), Dejan Lazarević (46' Martin Adamec) - Cillian Sheridan (46' Patryk Klimala)