Jagiellonia sfinalizowała pierwszy letni transfer

2023.06.17 18:02
Duma Podlasia ma nowego zawodnika. W sobotę (17.06) Jagiellończykiem został Dominik Marczuk.
Jagiellonia sfinalizowała pierwszy letni transfer
Fot: Jagiellonia Białystok

Po sezonie 2022/2023 z Jagiellonii odeszli Bartosz Bida, Juan Camara, Marc Gual, Michał Pazdan, Israel Puerto oraz Tomas Prikryl. Lista zawodników, którzy nie będą już reprezentować żółto-czerwonych barw, jest długa, ale na szczęście powoli tworzy się też spis nowych piłkarzy. Pierwszym letnim wzmocnieniem Dumy Podlasia został bowiem właśnie Dominik Marczuk.

Wspomniany gracz to młody, bo zaledwie 19-letni, prawy wahadłowy. Urodzony w Międzyrzecu Podlaskim zawodnik przygodę z piłką rozpoczynał w lokalnym Huraganie, a następnie grywał w Górniku Łęczna, TOP-ie 54 Biała Podlaska i Podlasiu Biała Podlaska. Później Dominik Marczuk przeszedł do II-ligowej Stali Rzeszów, która z czasem awansowała na zaplecze PKO Ekstraklasy. W zespole z Podkarpacia opisywany zawodnik rozegrał w sumie 63 spotkania. Zdobył w nich 6 goli i zanotował 3 asysty.

- Marczuk to bardzo obiecujący młody chłopak. Młodzieżowy reprezentant Polski. Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się pozyskać zawodnika, o którego starało się także kilka innych klubów. Zabezpieczy nam rywalizację na prawej obronie, tudzież prawym wahadle. Z uwagi na to, że Dominik to zawodnik urodzony w 2003 roku, daje nam opcję na punktowanie w klasyfikacji Pro Junior System, jak i zapewnia pomoc w spełnieniu limitu 3000 minut w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju. Chłopak jest bardzo ambitny. Ma też olbrzymie możliwości motoryczne. Musi się jeszcze co prawda dużo uczyć, ale potencjał którym dysponuje w mojej ocenie jest niesamowity. Sądzę, że w przyszłości zagra na jeszcze wyższym poziomie. Jeśli będzie rozwijał się na miarę swojego potencjału, to da nam wiele radości swoją grą, a w przyszłości spore środki finansowe z tytułu jego transferu trafią na konto Jagiellonii - opisuje 19-letniego piłkarza Łukasz Masłowski, dyrektor sportowy Dumy Podlasia.

Dominik Marczuk związał się z białostockim klubem 3-letnim kontraktem. Po boiskach będzie biegać z numerem 7.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1306 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39