Jagiellonia wygrała sparing. Pech Miłosza Matysika i Marca Guala

2023.01.11 17:00
W środowe (11.01) popołudnie Jagiellonia Białystok zmierzyła się w tureckim Belek z Paksi FC. Żółto-Czerwoni pokonali węgierski zespół 2:1.

Za białostocką Jagiellonią drugi mecz sparingowy podczas zagranicznego obozu w tureckim Belek. Przed kilkoma dniami podopieczni Macieja Stolarczyka przegrali 1:2 z rumuńskim FC Hermannstadt, a w środę Duma Podlasia odniosła zwycięstwo. Żółto-Czerwoni okazali się lepsi od Paksi FC.

Mecz z węgierską drużyną rozpoczął się od niezłego strzału rywali, bo już w 4. minucie formę Alomerovicia sprawdził Windecker, po czym byliśmy świadkami wymuszonej zmiany, gdyż po zderzeniu z jagiellońskim bramkarzem gry nie był w stanie kontynuować Miłosz Matysik.

Później nadal więcej w ofensywie pokazywali piłkarze z Węgier, co w końcu poskutkowało golem. Skutecznym strzałem popisał się bowiem Mate Sajban, w efekcie czego Paksi FC wygrywało 1:0. Na szczęście jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Jesus Imaz, ale zanim to się stało, boisko z lekkim urazem opuścił Marc Gual.

Co działo się po zmianie stron? Maciej Stolarczyk posłał do walki niemal całkowicie inną jedenastkę, która w końcówce starcia wyszarpała zwycięstwo. W 79. minucie w polu karnym Paksi FC sfaulowany został wprowadzony chwilę wcześniej Andrzej Trubeha, dlatego na korzyść Dumy Podlasia sędzia podyktował rzut karny. Do uderzenia z "wapna" podszedł sam poszkodowany, który się nie pomylił, dzięki czemu Jagiellonia pokonała przedstawiciela węgierskiej ekstraklasy 2:1.

Kolejny sparing białostoczanie rozegrają w sobotę (14.01). Tego dnia Jaga zmierzy się z FK Radnicki Nisz.

Jagiellonia Białystok - Paksi FC 2:1 (1:1)
Bramki: Jesus Imaz 38, Andrzej Trubeha 80k - Mate Sajban 21

Jagiellonia Białystok: (I połowa) Zlatan Alomerović - Tomasz Kupisz, Israel Puerto, Mateusz Skrzypczak, Bojan Nastić - Tomas Prikryl, Miłosz Matysik (7' Oliwier Wojciechowski), Juan Camara, Jesus Imaz, Wojciech Łaski - Marc Gual (34' Mateusz Kowalski). (II połowa) Zlatan Alomerović - Paweł Olszewski, Hikaru Matsui, Michał Pazdan, Jakub Lewicki - Bartłomiej Wdowik, Martin Pospisil, Maciej Bortniczuk, Bartosz Bida, Oliwier Wojciechowski - Mateusz Kowalski (74' Andrzej Trubeha)

Paksi FC: (I połowa) Gergely Nagy - Attila Osvath, Norbert Szelpal, Tamas Kadar, Janos Szabo - Lukacs Bole, József Windecker, Kristof Papp, Balint Szabo, Mate Sajban - Barnabas Varga. (II połowa) Gergely Nagy - Gabor Vas, Oliver Tamas (69' Attila Osvath), Akos Kinyik, Nikolasz Kovacs - Kevin Horvath, zawodnik nieznany, Balazs Balogh, Gergo Gyurkits - Patrik Nyari, Zsolt Haraszti