Jagiellonia wygrywa na zakńczenie sezonu

2012.05.06 00:00
W ostatnim meczu w tym sezonie Jagiellnia Białystok wygrała na własnym boisku z ŁKS-em Łódź 2:1 (0:0). Zwycięską bramkę z rzutu karnego zdobył Tomasz Kupisz. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę. W drużynie gospodarzy z biska wyleciał Tomasz Frankowski, a w zespole z Łodzi Marek Saganowski.
Fot: jagiellonia.net
Jagiellonia zakończyła sezon wygraną

W 7. minucie zaktłowało się w polu karnym Jagiellonii. Zawodnicy ŁKS-u trzy razy strzelali na bramkę Grzegorza Sandomierskiego. Za każdym razem ich próby zostały zablokowane. W 13. minucie białostoczanie mogli objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu Tomasza Kupisza w pole karne Tomasz Frankowski uderzył głową. Niestety, piłka wylądowała na poprzeczce. Chwilę później Frankowski znów był w dogodnej sytuacji ale tym razem nie trafił czysto w piłkę. Kolejną świetną okazję Jaga stworzyła w 31. minucie. Kupisz zagrał w ple karne, gdzie piłkę przepuścił Frankowski. Futbolówka trafiła do Marcina Burkhardta, który nie trafił w światło bramki. Chwilę później Burkhardt ładnie podał do Macieja Makuszewskiego, który uderzył niecelnie. W 41. minucie Frankowski umieścił piłkę w bramce ŁKS-u. Arbiter bramki jednak nie uznał ponieważ "Franek" dotknął wcześniej futbolówkę ręką, za co obejrzał żółtą kartkę. W odpowiedzi Antoni Łukaszewicz Antoni Łukaszewicz trafił w słupek po dośrodkowaniu Macieja Iwańskiego.

Druga połowa źle rozpoczęła się dla gospodarzy. Już w 53. minucie Frankowski obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za zagranie ręką i od tej pry Jaga musiała grać w osłabieniu. Trener Tomasz Hajto zdjął z boiska Burkhardta i wpuścił Dawida Plizgę, który zaliczył świetne wejście. Chwilę później Plizga zdobył bramkę dla Jagiellonii. Białostoczanie długo nie cieszyli się prowadzeniem ponieważ w 71. minucie Grzegorz Bonin wyrównał stan rywalizacji. Zawodnik ŁKS-u wykorzystał podanie Bartosza Romańczuka. W 77. minucie żółto-czerwoni odzyskali prowadzenie. W polu karnym faulowany przez bramkarza gości był Plizga i sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Tomasz Kupisz. W 86. minucie Grzegorz Sandomierski wygrał pojedynek sam na sam z Markiem Saganowskim, który wyleciał z boiska za próbę wymuszenia rzutu karnego.

Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź 2:1 (0:0). Bramki: Dawid Plizga 59, Tomasz Kupisz 78 (k) - Grzegorz Bonin 71

Jagiellonia Białystok: 12. Grzegorz Sandomierski - 17. Alexis Norambuena, 24. Tomasz Porębski, 15. Thiago Cionek, 16. Luka Pejović (80, 47. Grzegorz Rasiak) - 8. Tomasz Kupisz, 5. Tomasz Bandrowski (46, 18. Łukasz Tymiński), 22. Rafał Grzyb, 10. Marcin Burkhardt (58, 6. Dawid Plizga), 7. Maciej Makuszewski - 21. Tomasz Frankowski.

ŁKS Łódź: 12. Adrian Olszewski - 20. Artur Gieraga, 8. Michał Łabędzki, 31. Seweryn Gancarczyk (17, 23. Bartosz Romańczuk), 6. Piotr Klepczarek - 4. Wojciech Łobodziński (63, 26. Artur Golański), 15. Antoni Łukasiewicz, 17. Maciej Iwański, 14. Grzegorz Bonin, 10. Marek Saganowski - 21. Rafał Kujawa (68, 16. Przemysław Kita).

Żółte kartki: Frankowski (Jagiellonia), Gancarczyk, Saganowski, Olszewski, Klepczarek (ŁKS).

Czerwone kartki: Tomasz Frankowski (53. minuta, Jagiellonia, za drugą żółtą) - Marek Saganowski (86. minuta, ŁKS, za drugą żółtą).

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).

Widzów: 4157.