Jak artyści funkcjonowali w PRL-u? Dzielą się prywatnymi historiami

2014.12.15 00:00
"Z Pamięci / Prywatne Historie Sztuki" to projekt Fundacji 93, którego bohaterami są uczestnicy życia artystycznego w Polsce w latach czterdziestych, pięćdziesiątych, sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.
Jak artyści funkcjonowali w PRL-u? Dzielą się prywatnymi historiami
Fot: materiały organizatora

Sześcioro artystów i krytyków sztuki: Wiesław Borowski, Jan Chwałczyk, Bożena Kowalska, Janina Kraupe-Świderska, Tadeusz Rolke oraz Andrzej Strumiłło opowiedziało o swojej twórczości i doświadczeniach pracy artystycznej w rzeczywistości PRL. Poruszane przez nich tematy to m.in. procedury otrzymywania paszportu, pracowni twórczych, kontakty między środowiskami artystycznymi różnych miast.

Wypowiedzi artystów i krytyków mają charakter osobisty, i przez to są bezcenne dla poznania sztuki i jej uwarunkowań w powojennej Polsce. Rozmowy zostały zarejestrowane za pomocą kamery wideo i udostępnione na stronie internetowej www.fundacja93.pl.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną wybrane nagrania z wypowiedziami. Po projekcji odbędzie się dyskusja z prof. Andrzejem Strumiłło, Kamilem Julianem i Krzysztofem Kościuczukiem. Spotkanie 15 grudnia o godz. 18 w Galerii Arsenał.

Szczegóły: Projekt "Z Pamięci / Prywatne Historie Sztuki"

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1512 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39