Jak dojechać na cmentarze. Organizacja ruchu i parkingi na Wszystkich Świętych

2013.10.31 00:00
W okresie Wszystkich Świętych obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu w rejonie białostockich cmentarzy. Kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę także na obowiązujące od 1 do 3 listopada zakazy zatrzymywania się i zakazy skrętu.
Jak dojechać na cmentarze. Organizacja ruchu i parkingi na Wszystkich Świętych
Fot: Zarząd Dróg i Inwestycji Miejskich

W dniach 1-3 listopada na odcinkach ulic: Raginisa, Kolbego, Wysockiego wprowadzone zostaną wydzielone pasy ruchu dla autobusów. Ponadto na tych ulicach a także na fragmentach ul. Zgody, Krzyżowej i Łącznikowej obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy.

Od strony ul. Wasilkowskiej nie będzie można wjechać w ul. Wysockiego. Należy kierować się na ul. Raginisa, potem w prawo Kolbego i w lewo na Wysockiego. Jadąc ulicą Raginisa od strony Supraśla będzie obowiązywał nakaz skrętu na ul. Kazimierza Wielkiego bądź Bolesława Krzywoustego. Wjazdy z małych uliczek na ulice Wysockiego i Kolbego będą nieczynne.

Szczegółowy schemat organizacji ruchu w rejonie 3 największych cmentarzy: miejskiego, prawosławnego i farnego przedstawia mapka.

Należy zwracać uwagę na zakazy zatrzymywania się. Pojawią się one na fragmentach ulic: Raginisa, Wysockiego, Kolbego, Zgoda, Łącznikowej, Antoniuk Fabryczny Berlinga, Suchowolca i Plażowej.

Zalecane parkingi w rejonie cmentarzy:
- Cmentarz miejski przy ul. Wysockiego - parkingi przy kościele św. Maksymiliana Kolbego.
- Cmentarz prawosławny przy ul. Wysockiego - parkingi przy ul. Błękitnej, na wysokości cmentarza, po prawych stronach jezdni na ul. Zgody, Krzyżowej, Łącznikowej.
- cmentarz św. Rocha - parkingi przy ul. Konstytucji 3 Maja.
- cmentarze przy ul. Suchowolca i Plażowej - parkingi przy ul. Suchowolca i zatoka za cmentarzem katolickim.

W rejonie cmentarza na Dojlidach warto wybrać objazd ulicy Stanisława Suchowolca. Najlepiej jechać ulicami Proroka Eliasza, Dojlidy Górne i Stoczni Gdańskiej.

Na ulice Białegostoku wyjedzie 7 autobusowych linii specjalnych oznaczonych symbolami od C31 do C37. Więcej na ten temat:
Na Wszystkich Świętych autobusy za darmo. Będą specjalne linie na cmentarze

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1717 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39