Jak dostać dotację, założyć firmę lub znaleźć pracę. Można się zgłaszać na warsztaty

2018.09.04 07:57
Na osoby bezrobotne i nie tylko czeka kolejny cykl darmowych szkoleń i warsztatów. Można się już zapisywać.
Jak dostać dotację, założyć firmę lub znaleźć pracę. Można się zgłaszać na warsztaty
Fot: pixabay.com

Wiele warsztatów zaplanowano we wrześniu

Jak co miesiąc, Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku i Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej zachęcają do uczestnictwa w organizowanych przez siebie warsztatach. Będą dotyczyły różnej tematyki, która powinna pomóc osobom bezrobotnym w znalezieniu pracy, która spełni ich oczekiwania i da im satysfakcję.

Pierwsze szkolenie "Wspieranie rozwoju zawodowego pracodawców i pracowników sektora MŚP w województwie podlaskim" zaplanowano na 5 września. Wówczas prelegenci opowiedzą o zasadach rekrutacji i warunkach przyznawania dofinansowania. Uczestnicy dowiedzą się też, jak wygląda procedura rejestracyjna firmy w Bazie Usług Rozwojowych oraz jak przygotować wniosek o dofinansowanie.

Kolejne spotkanie odbędzie się 17-18 września i będzie dotyczyło odkrywania potencjału zawodowego i osobistego. Zainteresowani nauczą się kształtować aktywne postawy oraz kierować swoimi decyzjami i drogą zawodową.

Osoby, które myślą o życiu na własny rachunek mogą wybrać się na warsztaty pt. "Moja firma". Spotkania będą miały miejsce 18 i 19 września. Podczas nich omówione zostaną m.in. zasady sporządzania biznesplanu oraz działania przygotowawcze pomocne w założeniu własnej firmy. Uczestnicy dowiedzą się też, jak mogą zdobyć wsparcie finansowe i jakich obowiązków muszą dopełnić wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego.

W obecnych czasach wielu ludzi żyje w ciągłym biegu. To utrudnia codzienne funkcjonowanie. Dlatego Urząd Pracy zachęca do wzięcia udziału w szkoleniu "Zredukuj stres" zaplanowanym na 21 września. Prelegenci opowiedzą o czynnikach stresogennych, przeanalizują postawy życiowe i nauczą oraz przećwiczą z uczestnikami techniki relaksacji.

Jak stworzyć biznesplan i zbudować własną markę?

25 września chętni będą mogli nauczyć się tworzyć biznesplan od podstaw. Eksperci wyjaśnią podczas spotkania, jaką rolę odgrywa biznesplan podczas ubiegania się o dotację z Powiatowego Urzędu Pracy bądź w ramach projektów Unii Europejskich oraz dowiedzą się, dlaczego on jest tak ważny podczas zakładania i prowadzenia firmy.

2 dni później odbędzie się kolejne spotkanie, tym razem pt. "Personal Branding krok po kroku". To szansa, by dowiedzieć się, czym jest marka osobista, jak ją wykorzystać na rynku pracy i jakie są sposoby jej budowania.

Ostatnie spotkanie odbędzie się 28 września i będzie dotyczyło skutecznego poszukiwania pracy. W trakcie warsztatów uczestnicy poznają zasady pisania poprawnego CV i listu motywacyjnego, dowiedzą się, jakie są rodzaje dokumentów, które wysyłamy pracodawcy i jakie błędy są w nich najczęściej popełniane. Prowadzący zapoznają też chętnych ze sposobami prowadzenia rozmów z kandydatami do pracy i nauczą, jak się do nich przygotować. Okazuje się bowiem, iż często dobry pracownik nie potrafi się zaprezentować przyszłemu szefowi, przez co traci szansę na zatrudnienie.

Bezrobotni oraz osoby, które są zainteresowane uczestnictwem w spotkaniach, mogą zapisywać się telefonicznie pod numerami: 85 74 97 241, 85 74 97 244 lub zgłaszać się bezpośrednio do doradcy zawodowego w CIiPKZ Wojewódzkiego Urzędu Pracy przy ul. Pogodnej 22.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1684 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39