Jak schudnąć do wakacji?

2023.02.17 09:24
Pierwszy kwartał roku to okres weryfikacji postanowień noworocznych z rzeczywistością. Zazwyczaj obiecujemy sobie więcej zaoszczędzić, naprawić relacje, wyjechać w daleką podróż, spełnić marzenia. Po okresie świątecznego obżarstwa i karnawału sklepy zasypują nas ubraniami fitness, wagami, sprzętem do samodzielnych ćwiczeń w domu. Nic dziwnego, w końcu jednym z nieśmiertelnych postanowień noworocznych jest to, aby stracić kilka zbędnych kilogramów.
Jak schudnąć do wakacji?
Fot: pixabay.com

Ćwiczenia

Nie można efektownie i zdrowo stracić kilogramy, nie zażywając ruchu. Wiele ludzi wydaje się szczupłych, lecz ich sylwetki pozostawiają wiele do życzenia. Są chudzi, lecz nie zdrowi. Mają słabe mięśnie, obwisłą skórę, rozstępy i cellulit. Jeśli taka figura nas satysfakcjonuje, w porządku, niemniej warto wiedzieć, że wprowadzając do swojego grafiku nieco więcej ruchu, mamy szanse zbudować pod skórą tkankę mięśniową, która poprawi naszą kondycję i samoocenę.

Ubrania leżą dobrze na figurach o wyraźnych kształtach, zadbanych i silnych. Tak w przypadku mężczyzn, jak i kobiet, warto zacząć uprawiać sport, zapisać się na zajęcia albo chociaż zrezygnować z wjeżdżania winda na piętro na rzecz schodów, wychodzić z domu pięć minut wcześniej i podejść pieszo dwa przystanki. Zbilansowany program ćwiczeń dostarczy nam satysfakcji, pomoże budować piękną sylwetkę oraz poprawi humor i wpłynie korzystnie na zdrowie i odporność.

Dieta

Dieta bogata w pełnoziarniste produkty, warzywa i owoce, chude mięso i ryby niesie ze sobą wiele korzyści. Jeśli w naszym menu dominowały dotąd słodycze, napoje gazowane, słone przekąski i dania instant powinniśmy zerwać z nimi jak najszybciej.

Wielu usprawiedliwia szkodliwe nawyki żywieniowe zabieganiem. W końcu przygotowanie zdrowego posiłku wymaga nakładów energii i czasu. Ostatecznie cały proces wybierania zdrowych produktów zaczyna się już na etapie szykowania listy i zakupów w sklepie. A i tam nie jesteśmy bezpieczni. Kuszą nas regały z ciastkami, lodówki z pizzą, półki z czipsami. Jeśli mamy z tym problem, możemy zamawiać zakupy z dostawą do domu przez sprawdzone strony takie jak Twojspozywczy.pl.

W domu łatwiej wybrać zakupy, nie ulegając czarowi chwili i promocji napędzanych świadomością, że ukochana niezdrowa przekąska znajduje się na wyciągnięcie ręki. Produkty z dowozem mają ta niewątpliwą zaletę, że docierają do nas zawsze świeże, wzięte od razu z magazynu, nie zaś z hali, gdzie inni klienci mogli do woli przebierać i dotykać warzyw i owoców. Dysponując zdrowymi produktami, łatwiej nam będzie wyczarować tanie, szybkie i zdrowe pyszne danie dla siebie i dla całej rodziny.

Nie poddawać się

Każda zmiana niesie za sobą określone skutki. Warto trzymać się postanowienia, bo z każdym dniem i tygodniem będzie nam coraz łatwiej. Ćwiczenia sprawią przyjemność, stając się stylem życia, a czekolady i czipsy nie uszczuplą więcej naszego portfela. Kiedy szybko zobaczymy pierwsze efekty, zrozumiemy, że droga do zdrowego stylu życia wcale nie jest wyboista.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

545 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39