Jak stworzyć biznesplan i zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej? Darmowe warsztaty

2021.12.07 12:10
Wojewódzki Urząd Pracy organizuje cykl darmowych warsztatów dla osób bezrobotnych. Można się zapisywać.
Jak stworzyć biznesplan i zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej? Darmowe warsztaty
Fot: pixabay.com

Wojewódzki Urząd Pracy, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białymstoku zaprasza bezrobotnych do udziału w darmowych szkoleniach. Dzięki nim zainteresowani mogą dowiedzieć się, jak szukać pracy, założyć własny biznes czy podnieść swoje kwalifikacje. Warsztaty dla osób poszukujących zatrudnienia są organizowane co miesiąc, udział w nich jest całkowicie darmowy. Zainteresowani mogą też uczestniczyć w dowolnej liczbie spotkań. Obecnie odbywają się one online.

W środę (8.12) odbędą się warsztaty "Podlaski rynek pracy- przegląd aktualnych ofert". Podczas nich eksperci pokażą z jakich internetowych źródeł pracy warto korzystać, omówią poszczególne propozycje zatrudnienia i porozmawiają z uczestnikami na temat aktualnej sytuacji na rynku pracy.

Dzień później (9.12) omówione zostaną zasady tworzenia dokumentów aplikacyjnych. Prowadzący pokażą jak określić w nich swoje mocne strony. Nauczą też uczestników spotkania tworzyć funkcjonalne, chronologiczne CV, które przyciągnie uwagę pracodawcy.

W piątek (10.12) podczas warsztatów można będzie "Przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej". Podczas spotkania można będzie nauczyć się jak korzystnie zaprezentować siebie i zapaść w pamięć rekruterom oraz dowiedzieć się jakie znaczenie ma mowa ciała oraz wygląd zewnętrzny kandydata podczas pierwszego spotkania z potencjalnym pracodawcą. Eksperci opowiedzą także o najczęstszych i najbardziej ekstremalnych pytaniach, które może zadać pracodawca.

We wtorek (14.12) omówione zostaną elementy biznesplanu. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jakie są zasady tworzenia biznesplanu, jak wygląda jego struktura i dlaczego jest on taki ważny.

Następnego dnia przygotowano spotkanie "Emocje. Kryzysowy Zaradnik”. Chętni dowiedzą się jak radzić sobie z emocjami i jak ważne są one w codziennym życiu.

16 grudnia zaplanowano warsztaty pt. "Lustro – pomocnik w samopoznaniu". W trakcie wydarzenia uczestnicy dowiedzą się jak i po co poznawać siebie. Okazuje się, że ma to ogromy wpływ na różne sfery naszego życia – także zawodowe.

Dzień później urząd pracy zaprasza na ostatnie w tym miesiącu spotkanie pt. "Stres. Kryzysowy Zaradnik". Podczas niego omówiony będzie wpływ stresu na ciało i umysł. Eksperci wyjaśnią też jakie są metody antystresowe i dlaczego warto z nich korzystać.

Osoby, które chciałyby wziąć udział w warsztatach mogą zgłaszać się telefonicznie pod numerem tel. 5 74 97 244, mailowo wysyłając wiadomość na adres: biciz@wup.wrotapodlasia.pl bądź osobiście w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Białymstoku przy ul. Pogodnej 22, w pok. 4 i 10.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1480 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39