Jak szukać pracy, dobrze wypaść na rozmowie i radzić sobie ze stresem? Darmowe warsztaty

2022.09.06 12:46
Wojewódzki Urząd Pracy - Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białymstoku organizuje kolejne bezpłatne warsztaty. Można się zgłaszać.
Jak szukać pracy, dobrze wypaść na rozmowie i radzić sobie ze stresem? Darmowe warsztaty
Fot: pixabay.com

Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białymstoku organizują bezpłatne warsztaty. Mają pomóc w znalezieniu wymarzonego zatrudnienia.

Pierwsze szkolenie odbędzie się 12 września. Będzie dotyczyło przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się jak zaprezentować siebie, by zapaść w pamięć rekruterom, jakie znaczenie ma mowa ciała i wygląd zewnętrzny podczas rozmowy kwalifikacyjnej i o co może zapytać pracodawca. Omówione zostaną najbardziej ekstremalne pytania, które padają podczas spotkać z potencjalnym pracodawcą. Prowadzący wyjaśnią też jak zdobyć rzetelne informacje na temat firmy, do której aplikujemy i jak uniknąć dyskwalifikujących błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

14 września zaplanowano warsztaty pt. "Zredukuj stres" Podczas nich omówiona zostanie rola stresu w życiu człowieka, czynniki stresogenne czy analiza postaw życiowych. Uczestnicy wydarzenia poznają i praktycznie przećwiczą techniki relaksacji oraz inne techniki radzenia sobie ze stresem.

20 września można wziąć udział w szkoleniu pt. "Bądź skuteczny w poszukiwaniu pracy". Wówczas zainteresowani dowiedzą się jakie są zasady pisania CV i listu motywacyjnego, poznają różne rodzaje tych dokumentów. Prelegenci opowiedzą o najczęściej pojawiających się błędach w dokumentach aplikacyjnych, pokażą jak są prowadzone rozmowy z kandydatami do pracy i jak wyglądają metody selekcji i rekrutacji. Przygotują też do rozmowy kwalifikacyjnej i przeanalizują najczęściej zadawane pytania.

Dzień później zaplanowano spotkanie pt. "Emocjonalny zaradnik", podczas którego omówiona zostanie rola emocji, a prowadzący zajęcia pokażą, jak sobie z nimi skutecznie radzić.

23 września odbędzie się warsztat pt. "Lustro – pomocnik w samopoznaniu". Chętni będą mogli dowiedzieć się jak poznawać samego siebie i po co to robić. Nauczą się też korzystać z pomocnika w samopoznaniu, czyli lustra.

Jak przygotować biznesplan i radzić sobie z emocjami?

Obecnie raczej nikt nie zakłada firmy bez dobrze przygotowanego biznesplanu. W trakcie warsztatów, które odbędą się 26 września, można będzie dowiedzieć się czym jest biznesplan, jak wygląda jego struktura i tworzenie. Prowadzący wyjaśnią też wyjaśnią dlaczego jest taki ważny, jeśli chcemy odnieść sukces w biznesie.

Dzień później odbędą się zajęcia pt. "Emocje. Kryzysowy Zaradnik". Wówczas znów omówiona będzie rola emocji i tego, jak należy sobie z nimi radzić. Tego samego dnia zaplanowano szkolenie pt. "Stres. Kryzysowy Zaradnik". Podczas tego wydarzenia prowadzący opowiedzą o tym, jak stres wpływa na ciało i umysł człowieka i jakie są metody antystresowe.

Ci, którzy myślą o założeniu własnej firmy powinni wybrać się na spotkanie, które odbędzie się 28 i 29 września, pt. "Moja firma". Jest to doskonała okazja, by dowiedzieć się, jakie cechy osobowościowe ułatwiają prowadzenie działalności gospodarczej, jakie działania przygotowawcze są pomocne w założeniu biznesu i jak sporządzić biznesplan. Można będzie też dowiedzieć się jakich formalności trzeba dopełnić chcąc założyć działalność gospodarczą. Prowadzący spotkanie podpowiedzą tez, jakie są sposoby szukania pomocy doradczej.

Ostatnie warsztaty w tym miesiącu odbędą się 30 września i będą dotyczyły "Asertywności bez tajemnic". Uczestnicy poznają bliżej pojęcie asertywności, nauczą się rozpoznawać zachowania asertywne i budować postawę asertywną.

Każdy może wziąć udział w dowolnej liczbie warsztatów. Osoby zainteresowane mogą zapisywać się telefonicznie pod numerami: (85) 74 97 241, (85) 74 97 244, mailowo - biciz@wup.wrotapodlasia.pl, za pomocą formularza online lub zgłaszać się bezpośrednio do doradców zawodowych w CIiPKZ Wojewódzkiego Urzędu Pracy, ul. Pogodna 22.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1362 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39