Jak wygląda piekło? Brawurowy i pełen pasji spektakl

2015.01.28 00:00
W Akademii Teatralnej nowe przedstawienie. "Potępieni. Piekło Madison" to spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Sztuki Lalkarskiej.
Jak wygląda piekło? Brawurowy i pełen pasji spektakl
Fot: materiały Akademii Teatralnej

"Potępieni. Piekło Madison" to mała forma teatralna, łącząca w sobie najlepsze cechy teatru żywego planu oraz teatru formy, w której adepci aktorstwa w brawurowy, choć niepozbawiony młodzieńczej pasji, sposób stawiają pierwsze kroki w zawodowej karierze.

Piekło to inni

Wspominając piekło, nasze myśli mimowolnie podążają w kierunku kręgów Dantego, pełnych ognia i demonów, ewentualnie odbijają się od ścian pokoju, w którym skazani na wieczne potępienie swoją karę odbywają bohaterowie dramatu Sartra, przypominając nam, że piekło to przecież inni. Historia Madison, mimo znacznie mniejszego ciężaru gatunkowego, udowadnia, że doświadczenie piekła może być przeżyciem dużo bardziej prozaicznym i bliższym nam samym, niż mogło się to do tej pory wydawać. Spektakl inspirowany jest powieścią Chucka Palahniuka "Potępieni".

Żywy plan i teatr formy

Projekt jest pierwszym, zakrojonym na tak szeroką skalę, przedsięwzięciem, w którym udział biorą przedstawiciele wszystkich wydziałów Akademii Teatralnej z Warszawy i Białegostoku. Zespół odpowiada za reżyserię i adaptację tekstu. Scenografią zajęły się Olga Ryl-Krystianowska, Joanna Martyniuk i Sara Sudoł, dwie ostatnie przygotowały kostiumy. Za muzykę odpowiada Mikołaj Derentowicz. Występują: Edyta Januszewska (Madison), Olga Ryl-Krystianowska (Archer), Żaneta Kurcewicz (Babette), Michał Karwowski (Leonard), Piotr Wiktorko (Pattison) i Łukasz Borkowski jako głos (gościnnie).

Premiera w czwartek (29 stycznia) o godz. 19.30 w Teatrze Szkolnym im. Jana Wilkowskiego przy Wydziale Sztuki Lalkarskiej.

Szczegóły: Potępieni. Historia Madison

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1764 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39