Jak wykorzystywać filmy w szkole ponadpodstawowej?

2010.09.17 00:00
Jeśli jesteś nauczycielem i chciałbyś korzystać z filmów na lekcjach, zapisz się na ogólnopolską konferencję "Wykorzystanie Filmoteki Szkolnej w zreformowanej szkole gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej".
Jak wykorzystywać filmy w szkole ponadpodstawowej?
Fot: materiały organizatora

Konferencja odbędzie się w Warszawie między 8 a 9 października. Jej uczestnicy poznają możliwości pracy z filmami dostępnymi w pakiecie Filmoteka Szkolna. Wśród tematów wykładów i warsztatów znajdą się też: psychologiczne aspekty odbioru filmów i ich rola w działaniach wychowawczych oraz profilaktyce społecznej, metodyka pracy z filmem na lekcjach, włączanie filmów do tematów poszczególnych przedmiotów, projektowanie programów, analiza i interpretacja dzieła filmowego, a także trendy w kinie niezależnym (w tym w kinie polskim) i założenia edukacji medialnej.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają uczestnikom nocleg a także ciekawe materiały dydaktyczne. Osoby spoza Warszawy zostaną zakwaterowane w hotelu Centrum Konferencyjno-Kongresowego Fundacji "Polska - Wiek XXI" przy ul. Bobrowieckiej 9 w Warszawie.

Zajęcia odbędą się w Kinie Kultura przy Krakowskim Przedmieściu 21/23 oraz w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń przy ul. Hożej 88.

Zainteresowani udziałem w konferencji powinni kontaktować się z Agatą Sotomską filmoteka@pisf.pl. do 26 września.

Organizatorami konferencji są: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Warszawska Szkoła Filmowa.

Więcej informacji na stronie: www.filmotekaszkolna.pl

MAG

976 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39