Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku? - nagrody za najlepsze pomysły

2021.09.19 08:32
Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje konkurs "Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?". Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone.
Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku? - nagrody za najlepsze pomysły
Fot: pixabay.com

ZUS organizuje konkurs "Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku”. Inicjatywa skierowana jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych i wyższych.

Celem konkursu jest przede wszystkim ukazanie zalet właściwego i sprawnego zarządzania pieniędzmi, korzystania z bankowości elektronicznej oraz usług online przed seniorów oraz uczulenie, iż osoby starsze są szczególnie narażone na liczne oszustwa i niebezpieczeństwa związane z finansami.

Osoby, które wezmą udział w konkursie muszą odpowiedzieć na pytanie "jak zachęcić babcie lub dziadka do założenia konta w banku?”. Swoje pomysły mogą zaprezentować na cztery sposoby: na plakacie, komiksie, filmie bądź infografice/materiale multimedialnym. Prace mogą być zrobione samodzielnie lub w grupach.

- Korzystanie z konta bankowego i bankowości elektronicznej nie musi być trudne. Najważniejsze by zrobić ten pierwszy krok. To właśnie młode pokolenie dbając o bezpieczeństwo swoich bliskich seniorów może ich zachęcić do założenia konta. Posiadanie konta to również możliwość opłacania rachunków, robienia zakupów przez internet i załatwiania wielu urzędowych spraw. Emeryt nie musi już wyczekiwać na wizytę listonosza, a dodatkowo jego finanse są bezpieczeństwo. Jeśli senior trzyma pieniądze na rachunku bankowym, a nie w domu, nie naraża się na oszustwa "na wnuczka" czy „na policjanta”. Nie nosisz wówczas przy sobie gotówki, a tym samym nie musi obawiać się kieszonkowców w komunikacji miejskiej. - mówi Katarzyna Krupicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa podlaskiego.

Zainteresowani udziałem w konkursie mogą zgłaszać się do 29 października. Termin nadesłania prac mija 10 grudnia. Autorzy zwycięskich i wyróżnionych prac w etapie centralnym otrzymują, w zależności od zajętego miejsca, nagrody rzeczowe.

Osoby, które chciałyby dowiedzieć się więcej mogą skorzystać z informacji dostępnych na stroniewww.zus.pl lub skontaktować się mailowo wysyłając wiadomość na adres: www.monika.michalowska@zus.pl. Chętni mogą także dzwoninć pod nr tel. 85 7486650.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl
1442 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39