Jakie jest największe zagrożenie dla eksporterów z Podlasia?

2015.11.30 00:00
Eksport jest ogromną szansą dla przedsiębiorców. Wiąże się jednak z wieloma zagrożeniami.
Jakie jest największe zagrożenie dla eksporterów z Podlasia?
Fot: pixabay.com
Podlascy przedsiębiorcy boją się nieuczciwych kontrahentów

Jak podają eksperci Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych w Polsce, okazuje się, że już około 100 tys. firm wysyła swoje towary i usługi za granicę.
- Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę, że eksport to szansa na ich dalszy rozwój. Jednakże dane wskazują również, że cały czas są i takie, które potrzebują pomocy i wskazówek ułatwiających ekspansję zagraniczną. Właśnie po to, wspólnie z naszymi partnerami merytorycznymi, stworzyliśmy Program Rozwoju Eksportu – mówi Karolina Samojlik, dyrektor Departamentu Bankowości Korporacyjnej w banku WBK.

Podlascy przedsiębiorcy twierdzą, że największym problemem, z jakim się zmagają, są niewiarygodni kontrahenci. Specjaliści podają, że ich weryfikację ułatwić mogą m.in. specjalne raporty handlowe, które mogą zamawiać przedsiębiorcy zainteresowani eksportem.

Pomocne mogą być też instytucje finansowe, dzięki którym przedsiębiorcy mogą dotrzeć m.in. do informacji o spółkach działających w konkretnych branżach czy analiz.

Przedsiębiorcy z Podlasia twierdzą też, że najbardziej perspektywicznymi krajami, jeśli chodzi o eksport, są te należące do Unii Europejskiej. Ich zdaniem dobrym kierunkiem są również kraje Wspólnoty Niepodległych Państw, Bliski i Środkowy Wschód oraz Afryka.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl
1567 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39