Jakie korzyści dają poszczególne kategorie prawa jazdy? WORD Białystok tłumaczy [WIDEO]

2023.10.20 15:04
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku co jakiś czas tworzy materiały filmowe, które pomagają w zdaniu egzaminu na prawo jazdy i są cennym źródłem wiedzy również dla tych osób, które upragnione "prawko" w przeszłości już zdobyły. Ostatni film WORD-u porusza temat uprawnień do kierowania pojazdami.
Jakie korzyści dają poszczególne kategorie prawa jazdy? WORD Białystok tłumaczy [WIDEO]
Fot: WORD Białystok/kadr z filmu na YouTubie

Jedziesz na wakacje i nie wiesz, czy twoje prawo jazdy pozwala zabrać przyczepę kempingową? A jeżeli tak, to jaką? Jakim kamperem można jeździć z kategorią B, a kiedy potrzeba czegoś więcej? Czy da się jeździć quadem z prawkiem na motorower? Od kiedy można zostać kierowcą zawodowym i prowadzić autobus? Czym różni się UTO od hulajnogi elektrycznej? Odpowiedzi na te pytania, ale też wiele innych, daje nowy materiał wideo Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku.

Filmik dostępny jest na platformie YouTube i przybliża on kandydatom na kierowców przepisy dotyczące uprawnień do kierowania pojazdami. Trzymając w ręku książkowe wydanie prawa o ruchu drogowym, możemy zatem wspomóc swoją naukę przepisów o wideo poglądowe. To bardzo cenna pomoc, gdyż konkretny przepis da się w ten sposób zilustrować filmem, w którym w przystępny sposób osoba prowadząca omawia poszczególne kategorie praw jazdy i pojazdy, którymi możemy poruszać się, mając daną kategorię uprawnień.

- Nie wszyscy potrafią czytać skomplikowane ustawy i rozporządzania, aby dowiedzieć się, jak i od kiedy można starać się o prawo jazdy i jakie ono daje uprawnienia. Wszyscy wolą to obejrzeć, usłyszeć lub, jeszcze lepiej, mieć możliwość zobaczenia w praktyce. Stąd pomysł na ten film, aby prosta informacja w prosty sposób dotarła do zainteresowanych tematem. WORD nie tylko egzaminuje, WORD przede wszystkim uczy i pomaga - mówi Przemysław Sarosiek, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Białymstoku.Jak zaznaczają twórcy, film może okazać się pomocny nie tylko dla kandydatów na kierowców przygotowujących się do egzaminów na prawo jazdy, ale także dla wszystkich tych, którzy odpowiednie uprawnienia już mają i chcieliby na przykład przypomnieć sobie, jaką przyczepę mogą podpiąć do własnego pojazdu, chcąc wybrać się na wakacje z większym bagażem czy choćby przewieźć jakiś mebel.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

772 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39